(1)
Trupe divjadi je treba najpozneje 12 ur po odstrelu spraviti v zbiralnico divjadi s hladilno napravo, v kateri je temperatura od 0 °C do +4 °C, ali v obrat za obdelavo divjadi oziroma v obrat z omejenim dovoljenjem za obdelavo divjadi. Čimprej po odstrelu je treba trupe velike divjadi ohladiti na temperaturo do +7 °C, male divjadi pa do +4 °C. Kadar so zunanje temperature višje kot +15 °C, je treba trupe divjadi po odstrelu brez odlašanja prepeljati v navedene obrate. VURS lahko izjemoma dovoli daljše roke v določenih časovnih obdobjih leta za prevoze trupov divjadi, če gre za odmaknjene predele, v katerih klimatski pogoji to dovoljujejo, vendar mora biti omogočeno uradnemu veterinarju v obratu za obdelavo divjadi ali v obratu z omejenim dovoljenjem za obdelavo divjadi, da v zadovoljivih pogojih izvede post mortem pregled, določen v tem pravilniku.
(2)
Če se divjad prepelje v zbiralnico divjadi, jo je treba po ohladitvi v naslednjih 12 urah prepeljati v obrat za obdelavo divjadi ali obrat z omejenim dovoljenjem za obdelavo divjadi.
(3)
Trupov divjadi, ki niso označeni v skladu s 15. členom tega pravilnika, ni dovoljeno sprejeti v zbiralnico divjadi, temveč jih je treba neškodljivo odstraniti. Enako je treba ravnati, če pripadajoči notranji organi niso skupaj s trupom divjadi in niso označeni v skladu s 15. členom tega pravilnika.
(4)
Prevoz divjadi iz lovišča do zbiralnice divjadi in prevoz za lastno domačo porabo lovca je dovoljen v osebnem avtomobilu, sicer pa v vozilih, ki so posebej namenjena za prevoz divjadi.
(5)
V vozilu z zanesljivo toplotno izolacijo brez vgrajene hladilne naprave je dovoljeno prevažati ohlajeno divjad na krajših relacijah, kadar prevoz ne traja več kot dve uri. Če traja prevoz več kot dve uri, mora imeti vozilo vgrajeno hladilno napravo, temperatura v vozilu ob nakladanju in prevozu pa ne sme presegati +7 °C.
(6)
Divjadi v koži ni dovoljeno prevažati v istem vozilu hkrati z drugimi živili.
(7)
Med ali pred prevažanjem ni dovoljeno zapirati divjadi za daljši čas v prtljažnike vozil in s tem onemogočiti zračenje in hlajenje. Trupe divjadi je treba zaščititi pred snovmi, ki lahko povzročijo nenormalen vonj mesa, in pred zunanjimi vplivi (sonce, prah, blato), mrčesom in drugimi živalmi (psi, mačke, glodalci).