×

4cda6d80-f0ab-4182-ae9b-8da443964689

4. člen
(način pridobitve strokovnih rešitev za potrebe občine)
(1)
Način pridobitve strokovnih rešitev za potrebe občine iz drugega odstavka 3. člena je izdelava ustreznih strokovnih podlag skladno s 60. členom ZUreP-2, ki jih zagotovi Občina Braslovče. Pri tem se smiselno upoštevajo določila veljavnega OPN ter že izdelane strokovne podlage s področja poselitve:
(2)
Strokovne podlage se skladno z 61. členom ZUreP-2 pripravijo v obsegu, vsebini in obliki, ki bo ustrezala zahtevnosti določevanja mej ureditvenih območij naselij in območij za dolgoročni razvoj naselij, poleg tega pa bo omogočala tudi usklajevanje razvojnih in varstvenih interesov ter zagotavljala transparentne strokovne rešitve.
(3)
V kolikor se bo tekom izdelave strokovnih podlag pokazalo, da že izdelane strokovne podlage za območje vodilnega naselja (Braslovče z Rakovljami) ali druga večja naselja ne zadostujejo, se lahko za ta naselja izdela urbanistična zasnova.
(4)
S strokovnimi podlagami bo med drugim preverjeno, ali se lahko ureditvena območja naselij in območja za dolgoročni razvoj naselij določijo za vseh 23 predvidenih naselij iz tretjega odstavka 3. člena.
(5)
Posebne strokovne podlage za uskladitev razpršene poselitve v OPN s posamično poselitvijo na podlagi ZUreP-2 niso predvidene.
BREZPLAČNI PREIZKUS

Tax-Fin-Lex d.o.o.
pravno-poslovni portal,
založništvo in
izobraževanja

Tax-Fin-Lex d.o.o.
Železna cesta 18
1000 Ljubljana
Slovenija

T: +386 1 4324 243
E: info@tax-fin-lex.si

 
Dialog title
dialog window