Portal TFL

TFL Vsebine / Odločbe Višjih sodišč

VSK sklep PRp 1/2015 - neposredna presoja dokazov – pravica do izvajanja dokazov v korist obdolženca – pravica do izjave obdolženca

SODIŠČE
Višje sodišče v Kopru
ODDELEK (*)
Oddelek za prekrške
DATUM ODLOČBE (*)
8.1.2015
OPRAVILNA ŠTEVILKA
VSK sklep PRp 1/2015
INTERNA OZNAKA (*)
VSK0006078
SENAT, SODNIK
Mara Turk (preds.), Franc Drešar (poroč.), Vitomir Bohinec
SIMILARDOCS
VSC Sodba II Kp 53351/2016 ^^^ VSL Sklep VII Kp 53482/2014 ^^^ VSL Sklep I Kp 730/2013
INSTITUT VSRS
neposredna presoja dokazov – pravica do izvajanja dokazov v korist obdolženca – pravica do izjave obdolženca
PODROČJE VSRS
PREKRŠKI – PREKRŠKOVNO PROCESNO PRAVO
IZREK
Pritožbi se ugodi ter izpodbijani sklep in sodba Okrajnega sodišča v Ajdovščini ZSV 2 z dne 21.10.2014 razveljavita in zadeva vrne sodišču prve stopnje v novo odločitev.
JEDRO
Glede na to, da je sodišče prve stopnje v obravnavani zadevi odločilo brez neposredne presoje dokazov, poleg tega pa iz podatkov v spisu tudi ni razvidno, da bi bil storilec pred tem seznanjen z opisom dejanskega stanja očitane kršitve, kot ga je ob predložitvi sodišču posredoval prekrškovni organ, je s takšnim ravnanjem sodišče prve stopnje kršilo storilcu pravna jamstva iz 29. člena Ustave (do izvajanja dokazov v njegovo korist) kot tudi pravico do poštenega sojenja iz prvega odstavka 6. člena Evropske konvencije o varstvu človekovih pravic in temeljnih svoboščin (EKČP).

Za ogled celotnega dokumenta je potrebna prijava v portal.

Začnite z najboljšim.
VSE NA ENEM MESTU.

PRIJAVA

Ste pozabili geslo?
ŠE NISTE UPORABNIK PORTALA TFL?

Dobra novice! Portal TFL je za nove uporabnike pripravil poseben brezplačen dostop do vsebin portala Tax-FinLex, da ga lahko preizkusite. Brezplačna registracija vam omogoča:

  • Vpogled v 7 dokumentov
  • Prejemanje e-dnevnika Lex-Novice
  • Prejemanje e-tednika TFL Glasnik