×

793b2056-3c04-470d-a54f-6794c9d63031

(1)
Kmetijska zemljiška skupnost, pašni interesenti in organizacije združenega dela, ki so zaradi svoje dejavnosti neposredno zainteresirane za rabo in izkoriščanje skupnih pašnikov, sklenejo samoupravni sporazum o združevanju sredstev za njihovo obnovo in urejanje ter o enotni politiki glede skupnih pašnikov v občini. S tem samoupravnim sporazumom se lahko določi tudi poseben namen posameznih pašnikov, kot npr. za ovce, za pitano govedo in podobno, ter določi tudi pasma in število moških živali.
(2)
Samoupravni sporazum iz prejšnjega odstavka se objavi v občinskem uradnem glasilu.
(3)
Kmetijska zemljiška skupnost upravlja in razpolaga s skupnimi pašniki, ki jih ne uporabljajo kmetijske organizacije. Kmetijska zemljiška skupnost tudi izvaja s samoupravnim sporazumom iz prvega odstavka tega člena dogovorjeno enotno politiko glede skupnih pašnikov v občini.
(4)
Skupni pašniki, ki so dodeljeni že ustanovljeni pašni skupnosti, ostanejo v njihovi uporabi, če se ta pašna skupnost vpiše v seznam skupnosti pri organizaciji združenih kmetov.
(5)
Če se na skupnem pašniku, ki ga ne uporablja kmetijska organizacija lahko organizira trajnejša medsebojna povezanost ali trajno poslovno sodelovanje na podlagi združevanja dela, zemljišč, delovnih in drugih sredstev, ki so lastnina kmetov, z delom delavcev in družbenimi sredstvi v organizaciji združenega dela, se prenese upravljanje in uporaba skupnega pašnika na to organizacijo.
BREZPLAČNI PREIZKUS

Tax-Fin-Lex d.o.o.
pravno-poslovni portal,
založništvo in
izobraževanja

Tax-Fin-Lex d.o.o.
Železna cesta 18
1000 Ljubljana
Slovenija

T: +386 1 4324 243
E: info@tax-fin-lex.si

 
Dialog title
dialog window