×

94d0afbf-adac-40ee-8536-ef916c8a9b86

Neeksplodirana ubojna sredstva se smejo prevažati le s prevoznimi sredstvi, ki ustrezajo zahtevam po tem pravilniku.
Praviloma se v ta namen uporabljajo dvoosne prikolice za prevoz neeksplodiranih ubojnih sredstev, ki so ustrezno opremljene in pripete na vozilo (v nadaljnjem besedilu: prikolica za prevoz neeksplodiranih ubojnih sredstev).
Za prevoz posameznega neeksplodiranega ubojnega sredstva se lahko uporablja tudi primerno terensko vozilo (v nadaljnem besedilu: vozilo). Neeksplodirano ubojno sredstvo se mora prevažati v prtljažniku vozila v zaboju. V primeru prevoza posameznega neeksplodiranega ubojnega sredstva z vozilom sta lahko v njem samo voznik in sovoznik.
Prikolica za prevoz neeksplodiranih ubojnih sredstev mora omogočiti varen prevoz tovora do koristne teže 850 kg in biti opremljena z naletno zavoro. Keson se mora na vrhu zapirati s težko gorljivo zaporo.
Ubojna sredstva morajo praviloma med prevozom ležati pravokotno na smer aktiviranja.
BREZPLAČNI PREIZKUS

Tax-Fin-Lex d.o.o.
pravno-poslovni portal,
založništvo in
izobraževanja

Tax-Fin-Lex d.o.o.
Železna cesta 18
1000 Ljubljana
Slovenija

T: +386 1 4324 243
E: info@tax-fin-lex.si

 
Dialog title
dialog window