Portal TFL

TFL Vsebine / Odločbe Vrhovnega sodišča

Sklep I Up 733/2003 - začasno prebivališče - dovoljenje za začasno prebivanje - izpolnjevanje pogojev

SODIŠČE
Vrhovno sodišče
ODDELEK
Upravni oddelek
DATUM ODLOČBE
9.7.2003
OPRAVILNA ŠTEVILKA
Sklep I Up 733/2003
INTERNA OZNAKA
VS15433
SENAT, SODNIK
INSTITUT VSRS
začasno prebivališče - dovoljenje za začasno prebivanje - izpolnjevanje pogojev
PODROČJE VSRS
TUJCI
IZREK
Pritožbi se ugodi, sodba Upravnega sodišča Republike Slovenije, št. U 298/2003-6 z dne 9.4.2003, se razveljavi in se zadeva vrne temu sodišču v novo sojenje.
JEDRO
Pri presoji pogojev za izdajo dovoljenja za začasno prebivanje je treba upoštevati vse podatke in okoliščine, iz katerih je razvidno tujčevo obnašanje v preteklem obdobju, in na podlagi tako ugotovljenega dejanskega stanja oceniti, ali pri konkretnem tujcu obstojajo razlogi za neizdajo dovoljenja iz 4. alinee 1. odstavka 43. člena ZTuj-1. Pri tem so dejstva, da je tujec pred vložitvijo zahtevka v Sloveniji izvršil več kaznivih dejanj, sicer pomembna, ne morejo pa biti izključen in zadosten razlog za sklep, da tujec predstavlja bodočo nevarnost za javni red in mir. Pri presoji pa je treba upoštevati tudi dejstvo, da se je tujec po izvršitvi očitanih kaznivih dejanj poročil in da je treba zadevo presojati tudi z vidika pravice do družinskega življenja.

Za ogled celotnega dokumenta je potrebna prijava v portal.

Začnite z najboljšim.
VSE NA ENEM MESTU.

PRIJAVA

ŠE NISTE UPORABNIK PORTALA TFL?

Dobra novice! Portal TFL je za nove uporabnike pripravil poseben brezplačen dostop do vsebin portala Tax-FinLex, da ga lahko preizkusite. Brezplačna registracija vam omogoča:

  • Vpogled v 7 dokumentov
  • Prejemanje e-dnevnika Lex-Novice
  • Prejemanje e-tednika TFL Glasnik
Pripravljam TFL AI...
BREZPLAČNI PREIZKUS

Tax-Fin-Lex d.o.o.
pravno-poslovni portal,
založništvo in
izobraževanja

Tax-Fin-Lex d.o.o.
Železna cesta 18
1000 Ljubljana
Slovenija

T: +386 1 4324 243
E: info@tax-fin-lex.si

 
x - Dialog title
dialog window