IZREK
Ustavna pritožba A. A. in B. B. zoper sklep Okrajnega sodišča v Mariboru št. In 2005/00936 z dne 29. 11. 2005 in zoper sklep Višjega sodišča v Mariboru št. II Cp 2678/2005 z dne 7. 12. 2005 se zavrže.
EVIDENČNI STAVEK
Na podlagi drugega odstavka 9. člena ZIZ je pravno sredstvo dolžnika zoper sklep o izvršbi, s katerim je predlogu ugodeno, ugovor. Pritožnika nista izkazala, da bi to redno pravno sredstvo izčrpala. Ker procesna predpostavka izčrpanosti pravnih sredstev ni podana in ker niso izpolnjeni pogoji za predčasno obravnavo ustavne pritožbe, je Ustavno sodišče ustavno pritožbo v tem delu zavrglo.
Za vložitev ustavne pritožbe zoper sklep Višjega sodišča, s katerim je bil razveljavljen prvostopenjski sklep o razdelitvi kupnine, pritožnika ne izkazujeta pravnega interesa. Njun pravni položaj se namreč z morebitno ugodno odločitvijo Ustavnega sodišča ne bi izboljšal.
Za ogled celotnega dokumenta je potrebna prijava v portal.
Začnite z najboljšim.
VSE NA ENEM MESTU.