STA novice / Bruselj uvedel protidampinško preiskavo uvoza jekla
torek, 13.8.2019
Bruselj, 13. avgusta (STA) - Evropska komisija je v ponedeljek začela protidampinško preiskavo v zvezi z uvozom vroče valjanih plošč in kolobarjev iz nerjavnega jekla s poreklom iz Kitajske, Indonezije in Tajvana. Med postopkom bo zbirala dokaze o domnevnem dampingu in škodi za evropske proizvajalce, nato pa lahko sprejme odločitev o začasnih ukrepih.
Kot so sporočili iz komisije, so preiskavo uvedli na zahtevo evropskega združenja jeklarjev Eurofer. To je opozorilo, da se jeklo iz Kitajske, Indonezije in Tajvana pogosto prodaja po dampinških cenah, kar škoduje evropskim proizvajalcem.
Kitajska jeklarska industrija se je tako kot večina ostalih gospodarskih panog v državi znašla v težavah, potem ko je ameriški predsednik Donald Trump zvišal carine na uvoz izdelkov iz te države. Slednja poskuša zdaj okrepiti prodajo na drugih trgih, tudi evropskih.
Evropska komisija je do sedaj uvedla trgovinske zaščitne ukrepe za skupno 52 proizvodov iz jekla, preiskuje pa še sedem dodatnih primerov.
Zadnje novice
-
POPRAVEK: Ljubljanski mestni svet potrdil novo ureditev parkiranja v stanovanjskih soseskah
23.3.2026 -
Naftni derivati s torkom kljub znižanju trošarin občutno dražji, cene bodo veljale teden dni (dopolnjeno)
23.3.2026 -
Ljubljanski mestni svet potrdil novo ureditev parkiranja v stanovanjskih soseskah
23.3.2026 -
V novem sklicu DZ 55 moških in 33 žensk (dopolnjeno)
23.3.2026 -
Ministrstvo obrestno mero za ljudsko obveznico dvignilo na tri odstotke
23.3.2026 -
DVK: Zdaj še brez zahtev o ponovnem štetju glasovnic, glede ugovorov SDS možnost pritožbe na DZ
23.3.2026 -
Ustavno sodišče zavrglo pobude zasebnih vrtcev s koncesijo glede božičnice
23.3.2026 -
Ustavno sodišče zavrglo pobudo več sobodajalcev za oceno ustavnosti zakona o gostinstvu
23.3.2026 -
Ustavno sodišče zavrglo pobudo Piratov za oceno ustavnosti sklepa o podražitvi vozovnic LPP
23.3.2026 -
Nemško sodišče zavrnilo tožbo okoljevarstvenikov zoper BMW in Mercedes
23.3.2026 -
EU bo z majem začela začasno uporabljati sporazum z Mercosurjem
23.3.2026 -
POPRAVEK: Pred rezultati glasov po pošti in z DKP Svoboda 7700 glasov pred SDS (tabela)
23.3.2026