STA novice / Posebna skupina za upravljanje z zvermi začela z delom
torek, 17.9.2019
Ljubljana, 17. septembra (STA) - Delovna skupina, ki bo poiskala rešitev za prihodnje bolj optimalno upravljanje z velikimi zvermi, je začela z delom. Na današnjem prvem srečanju je sklenila, da bo ožja, strokovna skupina, pripravila predloge glede vzdržnega števila medvedov in volkov ter izhodišča glede coniranja, ukrepov ter škod in nadomestil.
Ministrstvo za okolje in prostor bo začelo tudi pogovore na evropski ravni glede možnosti Slovenije pri uveljavljanju izjem v habitatni direktivi. Skupina bo delo končala predvidoma do konca leta, so po srečanju sporočili z ministrstva za okolje in prostor.
Udeležence - predstavnike ministrstev za okolje in za kmetijstvo, agencije za okolje, zavoda za varstvo narave, Združenja občin Slovenije, Kmetijsko gozdarske zbornice Slovenije, lovske zveze, Sindikata kmetov Slovenije, ljubljanske biotehniške in tudi veterinarske fakultete, društva Dinaricum, zavoda za gozdove, Društva za zaščito živali Ljubljana, Društva za osvoboditev živali in državnega sveta - je pozdravil minister za okolje in prostor Simon Zajc.
Izrazil je zadovoljstvo, da se je o tej problematiki začelo pogovarjati na mestu, kamor ta sodi, in sicer za delovno mizo. Ob tem je udeležence pozval, naj skušajo razumeti drug drugega in si med seboj prisluhnejo, saj bodo le tako lahko prišli do rešitve, katere cilj je optimizacija sistema upravljanja z zvermi, ki bo omogočala, da se lahko z zvermi živi.
Zadnje novice
-
Ministrstvo napovedalo nižanje sredstev po že sklenjenih pogodbah v kulturi (dopolnjeno)
8.7.2026 -
Hajdinjak: Mors preučuje vse možnosti glede nakupa osemkolesnikov
8.7.2026 -
Ministrstvo: Dogovor med ministrom in radiologi ni vključeval dodatnih finančnih nagrad (dopolnjeno)
8.7.2026 -
24ur: Upravno sodišče zavrnilo tožbo AAG glede odstrela medvedov
8.7.2026 -
Več zahtev za učinkovitejšo varstvo spolne nedotakljivosti v Sloveniji
8.7.2026 -
Arbitraža zavrnila skoraj 600-milijonsko tožbo Ascent Resources proti Sloveniji (dopolnjeno)
8.7.2026 -
Evropska komisija Sloveniji izdala več opominov
8.7.2026 -
Lokalne volitve: Pristojnosti občin od prostorskega načrtovanja do osnovnega šolstva (dopolnjeno)
8.7.2026 -
Ryanair izgubil pravno bitko zoper državno pomoč italijanskim letalskim prevoznikom
8.7.2026 -
Predsednik DZ za 15. november razpisal lokalne volitve (dopolnjeno)
8.7.2026 -
Lokalne volitve: Pristojnosti občin od prostorskega načrtovanja do osnovnega šolstva
8.7.2026 -
Splošno sodišče EU zavrnilo pritožbo Appla glede dodelitve statusa vratarja za iOS in App Store
8.7.2026