Portal TFL

STA novice / DZ razrešil viceguvernerja Banke Slovenije Bošnjaka

torek, 16.6.2020

Ljubljana, 16. junija (STA) - DZ je z mesta viceguvernerja Banke Slovenije s koncem julija s 83 glasovi za in nobenim proti razrešil Marka Bošnjaka. Ta je kot razlog za odstop navedel osebne razloge, odstop pa je sledil lanski ugotovitvi protikorupcijske komisije, da je ravnal v nasprotju s pričakovano integriteto z neplačevanjem davkov pri oddajanju stanovanja.

Guverner Banke Slovenije Boštjan Vasle je predsednika Boruta Pahorja z Bošnjakovo odstopno izjavo seznanil v začetku meseca. Oba sta se strinjala, da bi bilo novega viceguvernerja glede na zaostrene okoliščine delovanja v času po koncu epidemije primerno imenovati čim prej.

Pahor bo v skladu z zakonom o Banki Slovenije poziv za zbiranje predlogov možnih kandidatov objavil do konca meseca. Kandidate lahko izbere med prijavljenimi ali predlaga koga drugega. Svoj predlog bo DZ posredoval najpozneje v 30 dneh po koncu poziva, DZ pa mora o kandidatu glasovati prav tako najpozneje v 30 dneh od prejema predloga.

BREZPLAČNI PREIZKUS

Tax-Fin-Lex d.o.o.
pravno-poslovni portal,
založništvo in
izobraževanja

Tax-Fin-Lex d.o.o.
Železna cesta 18
1000 Ljubljana
Slovenija

T: +386 1 4324 243
E: info@tax-fin-lex.si

CERTIFIKATI IN EU PROJEKTI

 
x - Dialog title
dialog window