Navigacija
Portal TFL

STA novice / Ministri za pravosodje v samostojni Sloveniji (seznam)

torek, 15.6.2021

Ljubljana, 15. junija (STA) - Slovenija je v 30 letih samostojnosti imela 14 različnih ministrov za pravosodje. Z današnjim dnem svoj mandat nastopa 15., to je Marjan Dikaučič. Na tem mestu bo zamenjal Lilijano Kozlovič, ki je odstopila 27. maja. STA objavlja seznam dosedanjih ministrov, pristojnih za pravosodje.

Rajko Pirnat (16.5.1990-14.5.1992)

Miha Kozinc (14.5.1992-19.7.1994)

Metka Zupančič (19.7.1994-27.2.1997)

Tomaž Marušič (27.2.1997 - 7.6.2000)

Barbara Brezigar (7.6.2000-30.11.2000)

Ivan Bizjak (30.11.2000 - 20.4.2004)

Zdenka Cerar (20.4.2004-3.12.2004)

Lovro Šturm (3.12.2004-21.11.2008)

Aleš Zalar (21.11.2008 - 10.2.2012)

Senko Pličanič (11.2.2012 -31.1.2013)

Zvonko Černač (1.2.2013 - 20.3.2013)

Senko Pličanič (21.3.2013 -17.9.2014)

Goran Klemenčič (18.9.2014 - 13.9. 2018)

Andreja Katič (13.9.2018 - 13.3.2020)

Lilijana Kozlovič (13.3.2020 - odstopila 4.6.2021)

Marjan Dikaučič (15.6.2021)

Potrebujete pomoč?
Posvetujte se z našim strokovnjakom.

Pišite nam +386 1 4324 243
BREZPLAČNI PREIZKUS

Tax-Fin-Lex d.o.o.
pravno-poslovni portal,
založništvo in
izobraževanja

Tax-Fin-Lex d.o.o.
Železna cesta 18
1000 Ljubljana
Slovenija

T: +386 1 4324 243
E: info@tax-fin-lex.si

CERTIFIKATI IN EU PROJEKTI

 
x Dialog title
dialog window