STA novice / Od ponedeljka karantene ob vstopu v državo ne bo več mogoče prekiniti z negativnim testom
petek, 14.1.2022
Ljubljana, 14. januarja (STA) - Vlada je danes na dopisni seji sklenila, da od ponedeljka karantene ob vstopu v državo ne bo več mogoče predčasno prekiniti z negativnim testom PCR, so sporočili z urada vlade za komuniciranje.
Zaradi skrajšanja trajanja karantene na domu z deset na sedem dni je črtana možnost predčasne prekinitve karantene z negativnim testom PCR, so navedli. Pojasnili so, da bo oseba, ki jo policija ob vstopu v Slovenijo napoti v karanteno na domu, v karanteni morala ostati polnih sedem dni.
Brez napotitve v karanteno na domu lahko sicer v Slovenijo vstopi oseba, ki izpolnjuje pogoj prebolevnosti, cepljenosti ali testiranja, torej pogoj PCT, za kar mora imeti ustrezna dokazila.
Zadnje novice
-
Voditelji EU za dokončanje notranjega trga do konca 2027 (dopolnjeno)
12.2.2026 -
Sindikat bi ministrstvu za finance onemogočil poseganje v strokovno delo osebne asistence
12.2.2026 -
Orož obljublja mehak prehod v reorganizacijo okrajnih in okrožnih sodišč (dopolnjeno)
12.2.2026 -
Kaj je okrepljeno sodelovanje članic EU? (pojmovnik)
12.2.2026 -
Generalna pravobranilka EU predlaga razveljavitev odločitve o odmrznitvi sredstev Madžarski
12.2.2026 -
Evropski parlament potrdil nova pravila za preprečevanje nepoštenih trgovinskih praks v prehranski verigi
12.2.2026 -
Zelena luč odbora DZ za dvig starostne meje za vožnjo e-skirojev
12.2.2026 -
Javni uslužbenci z minimalno plačo v sedmi plačni razred
12.2.2026 -
Poslanci prihodnjo sredo še na eni izredni seji DZ
12.2.2026 -
Slovenija podpisala konvencijo Sveta Evrope o varstvu odvetniškega poklica
12.2.2026 -
Svet EU dokončno potrdil uvedbo dajatve za uvoz pošiljk manjše vrednosti
11.2.2026 -
DZ za zakon o udeležbi delavcev pri dobičku (dopolnjeno)
11.2.2026