Navigacija
Portal TFL

STA novice / Urška Klakočar Zupančič petnajsta predsednica DZ (seznam)

petek, 13.5.2022

Ljubljana, 13. maja (STA) - Poslanka Gibanja Svoboda Urška Klakočar Zupančič, ki so jo poslanci danes izvolili na mesto predsednice državnega zbora, je postala petnajsta predsednica DZ od njegove ustanovitve decembra 1992. STA objavlja seznam vseh dosedanjih predsednikov najvišjega slovenskega zakonodajnega organa.

1. Herman Rigelnik (23. 12. 1992 do 14. 9. 1994)

2. Jožef Školč (16. 9. 1994 do 28. 11. 1996)

3. Janez Podobnik (3. 12. 1996 do 27. 10. 2000)

4. Borut Pahor (10. 11. 2000 do 9. 7. 2004)

5. Franc (Feri) Horvat (12. 7. 2004 do 22. 10. 2004)

6. France Cukjati (22. 10. 2004 do 15. 10. 2008)

7. Pavel Gantar (15. 10. 2008 do 2. 9. 2011)

8. Ljubo Germič (2. 9. 2011 do 21. 12. 2011)

9. Gregor Virant (21. 12. 2011 do 28. 1. 2013)

10. Janko Veber (27. 2. 2013 do 1. 8. 2014)

11. Milan Brglez (1. 8. 2014 do 22. 6. 2018)

12. Matej Tonin (22. 6. 2018 do 23. 8. 2018)

13. Dejan Židan (od 23. 8. 2018 do 3. 3. 2020)

14. Igor Zorčič (od 5. 3. 2020 do 13. 5. 2022)

15. Urška Klakočar Zupančič (od 13. 5. 2022)

*Prvi je po osamosvojitvi države najvišji slovenski zakonodajni organ kot predsednik prve večstrankarske Skupščine Republike Slovenije vodil France Bučar (9. 5. 1990 do 23. 12. 1992).

Potrebujete pomoč?
Posvetujte se z našim strokovnjakom.

Pišite nam +386 1 4324 243
BREZPLAČNI PREIZKUS

Tax-Fin-Lex d.o.o.
pravno-poslovni portal,
založništvo in
izobraževanja

Tax-Fin-Lex d.o.o.
Železna cesta 18
1000 Ljubljana
Slovenija

T: +386 1 4324 243
E: info@tax-fin-lex.si

CERTIFIKATI IN EU PROJEKTI

 
x Dialog title
dialog window