STA novice / Bruselj odobril ponovno uvedbo slovenske sheme podpor podjetjem zaradi koronavirusa
torek, 17.5.2022
Bruselj, 17. maja (STA) - Evropska komisija je danes odobrila ponovno uvedbo slovenske sheme za podporo podjetjem, ki jih je prizadel izbruh novega koronavirusa, ter za raziskave, razvoj in proizvodnjo izdelkov v povezavi s koronavirusom. Dodatno je odobrenih 150 milijonov evrov, medtem ko je bila prva shema, odobrena avgusta 2020, težka 100 milijonov evrov.
Kot so sporočili iz Bruslja, je prvotna shema potekla 31. decembra 2021, Slovenija pa je priglasila ponovno uvedbo sheme do 30. junija 2022.
Shemo sestavljajo štirje ukrepi. V okviru prvih dveh so na voljo neposredna nepovratna sredstva in brezobrestna posojila, namenjena malim in srednjim podjetjem za zagotavljanje likvidnosti kot pomoč pri njihovem poslovanju med in po pandemiji.
V okviru drugih dveh ukrepov pa so podjetjem vseh velikosti na voljo nepovratna sredstva za namene spodbujanja raziskav, razvoja in proizvodnje proizvodov v povezavi s koronavirusom.
Komisija je ugotovila, da je slovenska shema v skladu s pogoji, ki jih določa začasni okvir za ukrepe državne pomoči v podporo gospodarstvu ob izbruhu covida-19. Nepovratna sredstva in brezobrestna posojila namreč ne bodo presegla 2,3 milijona evrov na upravičenca, poleg tega državna podpora ne bo odobrena kasneje kot 30. junija letos, so navedli v današnjem sporočilu.
Zadnje novice
-
Ljubljanski referendum o parkirnem odloku zaradi prenizke udeležbe ni uspel (daljše)
12.7.2026 -
Med počitnicami na sodiščih tudi naroki za smrt moškega na Pohorju in uboj svaka na Bojancih (ozadje)
12.7.2026 -
Prihodnji teden v parlamentu: Pred počitnicami predvidoma še ena seja (ozadje)
12.7.2026 -
Poslanci kmalu na oddih po nove moči za jesenska politična preigravanja (I) (ozadje)
11.7.2026 -
Resnica predlaga uvedbo zdravstvenega bona za vse brez osebnega zdravnika (dopolnjeno)
10.7.2026 -
Pri imenovanju Fajon za predstavnico EU za Sahel se zapleta (dopolnjeno)
10.7.2026 -
ZZZS: Reorganizacija dela ambulant ne sme zmanjšati dostopnosti do osebnega zdravnika
10.7.2026 -
Volitve v ožje dele občin po pravilih iz leta 2024
10.7.2026 -
Finančni ministri v Bruslju o paketu ukrepov za integracijo in nadzor trga kapitala v EU
10.7.2026 -
Vlada z novelo predlaga ohranitev poklicne mature iz štirih predmetov
10.7.2026 -
Evropska komisija s pozitivno oceno seznama pomembnejših TV-prenosov
10.7.2026 -
Opozicija se bo po ponovni zavrnitvi dnevnega reda seje obrnila na ustavno sodišče
10.7.2026