STA novice / Sodni svet o kandidaturi Miodraga Đorđevića za predsednika vrhovnega sodišča sredi decembra
četrtek, 1.12.2022
Ljubljana, 01. decembra (STA) - Sodni svet je odločanje o kandidaturi Miodraga Đorđevića za predsednika vrhovnega sodišča preložil na svojo zadnjo letošnjo sejo, ki bo sredi decembra, so za STA sporočili iz Sodnega Sveta. Đorđević je sicer edini kandidat, ki se poteguje za mesto predsednika vrhovnega sodišča, in je že dobil podporo zbora vseh sodnikov vrhovnega sodišča.
Kot so še sporočili iz Sodnega sveta, bodo mnenje o kandidaturi Đorđevića oblikovali po razgovoru z njim.
Predsednika vrhovnega sodišča imenuje ali razreši državni zbor na predlog pravosodne ministrice, ki mora prej pridobiti mnenji Sodnega sveta in zbora vseh sodnikov vrhovnega sodišča.
Vrhovni sodnik svetnik in podpredsednik vrhovnega sodišča Đorđević se je za mesto predsednika vrhovnega sodišča v preteklosti že potegoval, vendar je konec leta 2009 svojo kandidaturo umaknil, ker ni dobil niti podpore vrhovnih sodnikov na občni seji vrhovnega sodišča niti podpore članov sodnega sveta.
Vprašanje, kdo bo zasedel najvišjo funkcijo v sodni veji oblasti, je odprto že več mesecev. Na prva dva razpisa za mesto predsednika vrhovnega sodišča se namreč ni prijavil nihče, na tretjem razpisu pa je kandidaturo oddal le Đorđević.
Aktualnemu predsedniku vrhovnega sodišča Damijanu Florjančiču mandat poteče februarja prihodnje leto.
Zadnje novice
-
Po sestanku pri Golobu na potezi Svoboda s pripravo osnutka koalicijske pogodbe (dopolnjeno)
1.4.2026 -
Vrhovno sodišče: Odločitev za ustavitev postopka zaradi vdora v studio RTVS napačna (dopolnjeno)
1.4.2026 -
Zvezdan Pirtošek imenovan za neodvisnega izvedenca ZN za pravice starejših (dopolnjeno)
1.4.2026 -
Preštete tudi glasovnice iz tujine, volilni izid ostaja nespremenjen (tabela)
1.4.2026 -
GZS: Nova pravila bodo zmanjšala neupravičen absentizem v podjetjih
1.4.2026 -
Po sestanku pri Golobu na potezi Svoboda s pripravo osnutka koalicijske pogodbe (dopolnjeno)
1.4.2026 -
Uprava: Pri navajanju porekla mesa ni zaznanih večjih nepravilnosti
1.4.2026 -
EPPO zahteva odvzem imunitete 11 grškim poslancem
1.4.2026 -
Evropska komisija s prvim ukrepom za okrepitev ETS
1.4.2026 -
Ministrstvo opremilo 19 sodnih dvoran z avdio-video opremo
1.4.2026 -
Pri varuhinji človekovih pravic zbirajo predloge za možne kandidate za namestnika
31.3.2026 -
Skupščina ZZZS sprejela strateški razvojni program zavoda 2026-2030
31.3.2026