STA novice / Bruselj prikimal Microsoftovemu prevzemu Activisiona
ponedeljek, 15.5.2023
Bruselj, 15. maja (STA) - Evropska komisija je danes Microsoftu odobrila načrtovani 69 milijard dolarjev vreden prevzem podjetja Activision Blizzard, ki ga je konec aprila blokiral britanski varuh konkurence. Kot so po poročanju francoske tiskovne agencije AFP pojasnili v Bruslju, je Microsoft upošteval vse njihove pomisleke glede varstva konkurence.
Microsoftove zaveze po navedbah Evropske komisije "v celoti naslavljajo pomisleke komisije glede varstva konkurence in predstavljajo pomemben napredek na področju iger v oblaku glede na trenutno situacijo".
Kot navaja AFP, se je Microsoft med drugim zavezal, da bo omogočil igranje iger Activisiona na vseh platformah za igranje v oblaku, ki delujejo v Evropi.
Po ocenah analitikov je bil posel teh dveh ameriških podjetij že tik pred propadom, saj je britanski urad za konkurenco in trge (CMA) konec aprila sporočil, da je "zaradi zaskrbljenosti, da bi spremenil prihodnost hitro rastočega trga igranja videoiger v oblaku, kar bi v prihodnjih letih povzročilo manj inovacij in manjšo izbiro za britanske igralce", blokiral prevzem.
Microsoft želi še bolj izkoristiti hitro rastoče povpraševanje po storitvah v oblaku, ki omogočajo igranje iger prek različnih naprav, kot so mobilni telefoni in tablični računalniki. Vendar ameriški tehnološki velikan trenutno predstavlja od 60 do 70 odstotkov storitev igranja iger v oblaku, je opozoril CMA.
Microsoftov načrtovani prevzem podjetja, pod okrilje katerega med drugim sodijo priljubljene videoigre Call of Duty, World of Warcraft in Candy Crush, so pod vprašaj postavili tudi v ZDA. Zvezna agencija za trgovino je postopek za preprečitev prevzema sprožila lani, kar velja za eno največjih intervencij države na področju prevzemov v tehnološki industriji.
Zadnje novice
-
Vlada z uredbo uskladila novo organizacijo ministrstev in organe v njihovi sestavi
26.6.2026 -
Vlada v vzpostavitev osrednjega nabavnega organa za javno naročanje zdravil
26.6.2026 -
Varuh človekovih pravic za pregled nad izvajanjem podnebnih zavez na evropski ravni
26.6.2026 -
Zbiranje podpisov za razpis referenduma o spremembah zakona o lokalnih volitvah od 1. septembra (dopolnjeno)
26.6.2026 -
Vrhovno sodišče razveljavilo sklep upravnega sodišča glede sodelovanja Erjavčeve stranke v predvolilnih soočenjih
26.6.2026 -
V Bruslju začasni dogovor za večjo zaščito potnikov v EU
25.6.2026 -
EU bi lahko zaostrila pravila za Amazonove in Microsoftove storitve v oblaku
25.6.2026 -
Odprava carin na uvoz industrijskega blaga iz ZDA v EU dokončno potrjena
25.6.2026 -
Resnica s predlogom zakonske prepovedi izobešanja zastav brez pravne podlage na pročelja uradnih institucij (dopolnjeno)
24.6.2026 -
Ministrstvo je RTVS zavrnilo zahtevek za izplačilo sredstev za glasbeno produkcijo
24.6.2026 -
Slovenija se je pridružila pobudi glede znižanja statusa zaščite medveda v EU (dopolnjeno)
24.6.2026 -
Evropska komisija predlaga poenostavitev davčnih pravil EU
24.6.2026