STA novice / Nataša Pirc Musar in Robert Golob na rednem delovnem srečanju tudi o soočanju s posledicami neurij
torek, 25.7.2023
Ljubljana, 25. julija (STA) - Predsednica republike Nataša Pirc Musar in premier Robert Golob sta na današnjem rednem mesečnem srečanju izmenjala stališča o aktualnih temah v družbi, notranji in zunanji politiki. Pozornost sta namenila tudi soočanju s posledicami neurij, s katerimi se v zadnjih tednih sooča celotna Slovenija.
Kot sporočajo iz urada predsednice republike, sta se Pirc Musar in Golob strinjala o potrebi po oblikovanju celovitih politik za naslavljanje podnebnih sprememb, ki bodo vplivale tudi na zaščito ljudi in njihovega premoženja, okolja ter naravnih virov. Ob tem sta se ponovno zahvalila gasilcem, pripadnikom Slovenske vojske, civilne zaščite, policije in vsem, ki pomagajo pri odpravljanju posledic naravnih ujm.
Spregovorila sta tudi o socialni varnosti in zdravstveni oskrbi državljanov. Kot so sporočili iz kabineta predsednika vlade, je premier predsednico republike seznanil s svojim pogledom na strukturne spremembe v zdravstvu, govorila pa sta tudi o aktualnih mednarodnih zadevah.
Zadnje novice
-
Janša: Slovenija bo odslej v Natu držala besedo
8.7.2026 -
Slovenija letos po ocenah Nata edina članica z obrambnimi izdatki pod dvema odstotkoma BDP (dopolnjeno)
7.7.2026 -
Slovenija letos po ocenah Nata edina članica z obrambnimi izdatki pod dvema odstotkoma BDP (dopolnjeno)
7.7.2026 -
Golobova vlada v senci z alternativnimi predlogi (dopolnjeno)
7.7.2026 -
Sredstva EU za prenovo stanovanj ne prinašajo velikih energetskih prihrankov
7.7.2026 -
Zagovornik načela enakosti ministrstvu za pravosodje predstavil letno poročilo
7.7.2026 -
Med obravnavo letnega poročila policije odbor DZ tudi za več kadra in ograjo na meji
7.7.2026 -
Katera ministrstva bi lahko selili iz Ljubljane, še ni jasno
7.7.2026 -
Bruselj z akcijskim načrtom za kibernetsko varnost in umetno inteligenco
7.7.2026 -
Iz objavljene sodbe: Stevanović pred 20 leti nekomu grozil, da ga bo ustrelil (dopolnjeno)
7.7.2026 -
KPK bo presojala združljivost funkcij državnega sekretarja in nepoklicnega župana v primeru Jaklina (dopolnjeno)
7.7.2026 -
Bruselj s strategijo za dolgoročen razvoj živinorejskega sektorja
7.7.2026