STA novice / Svet Zpiza se je seznanil s poslovanjem Kapitalske družbe za leto 2022
četrtek, 28.9.2023
Ljubljana, 28. septembra (STA) - Svet Zavoda za pokojninsko in invalidsko zavarovanje Slovenije (Zpiz) se je na današnji seji seznanil s poročilom o poslovanju Kapitalske družbe za leto 2022. Ta je kljub neugodnim razmeram na finančnih trgih uspešno izpolnjevala svoje poslanstvo, v blagajno Zpiza pa lani nakazala 50 milijonov evrov, so sporočili z Zpiza.
Kapitalska družba zagotavlja dodatna sredstva za pokojninsko blagajno in upravlja Sklad obveznega dodatnega pokojninskega zavarovanja. Vrednost sredstev tega sklada je konec leta 2022 dosegla 852,4 milijona evrov. V sklad je bil vključen 50.301 zavarovanec. V letu 2022 je vrednost izplačanih poklicnih pokojnin znašala 4,3 milijona evrov.
Svet zavoda je dal tudi soglasje k imenovanju Edine Džamastagić za direktorico območne enote Kranj od 29. septembra dalje, so še navedli v Zpizu.
Zadnje novice
-
N1: Tožilstvo v zadevi Knovs vložilo obtožni predlog zoper poslance NSi (dopolnjeno)
9.2.2026 -
Bruselj sprejel nove ukrepe za preprečevanje odpadkov iz tekstila
9.2.2026 -
Revizorji opozarjajo na tveganja v zvezi s financiranjem kmetijske politike EU po 2027
9.2.2026 -
Von der Leyen za prednostno obravnavo evropskega blaga v strateških sektorjih
9.2.2026 -
Sodišče dva napadalca na ribniškega župana obsodilo na zaporno kazen
9.2.2026 -
Tudi za ZSSS predlagano znižanje prispevkov za manjše podjetnike nesprejemljivo
9.2.2026 -
Vladna stran delno ugodila stavkovnim zahtevam centrov za obveščanje
9.2.2026 -
KPK ugotovil kršitev nasprotja interesov treh občinskih svetnic Mestne občine Ljubljana
9.2.2026 -
Prihodnji teden na sodiščih: Nadaljevalo se bo sojenje v več odmevnih primerih
8.2.2026 -
Prihodnji teden v parlamentu: Na izredni seji med drugim o spremembi financiranja občin (ozadje)
8.2.2026 -
Stroški ravnanja z odpadno embalažo v prihodnje večinoma na plečih proizvajalcev embalaže, ne gospodinjstev (tema)
7.2.2026 -
Civilna iniciativa kritična do razgrnitve prostorskega načrta za poplavno varnost Savinjske doline
7.2.2026