STA novice / Nove subvencije fizičnim osebam za nakup električnih vozil
petek, 13.9.2024
Ljubljana, 13. septembra (STA) - Eko sklad je danes zaprl javni poziv za kreditiranje nakupa okolju prijaznih vozil občanom, hkrati pa je v uradnem listu objavil novega. Na voljo je pet milijonov evrov.
Predmet javnega poziva je ugodno kreditiranje občanov za okoljske naložbe v nakup okolju prijaznih osebnih vozil, in sicer novih ali rabljenih osebnih avtomobilov na električni pogon, na hibridni pogon ali avtomobilov serijske proizvodnje, ki kot pogonsko gorivo uporabljajo plin.
Do pridobitve kredita so upravičene fizične osebe, ki ne opravljajo dejavnosti, imajo stalno prebivališče v Sloveniji in so kreditno sposobni.
Skladno s pogoji zavarovanja kredita je najdaljša doba odplačevanja omejena s starostjo upravičene osebe. Seštevek starosti upravičene osebe in želene dobe odplačevanja kredita ne sme presegati 80 let. V primeru, da upravičena oseba za zavarovanje kredita pridobi kreditno sposobnega poroka, ta omejitev ne velja.
Pravica do kredita se lahko odobri za največ 80 odstotkov višine priznanih stroškov naložbe. Pri tem je minimalni znesek kredita 1500 evrov, najvišji pa 60.000 evrov na upravičeno osebo.
Vlagatelj lahko vloži vlogo na javni poziv do objave zaključka javnega poziva v uradnem listu oziroma do razdelitve razpisanih sredstev. Vlogo lahko odda preko portala eUprava ali na Eko sklad.
Eko sklad je danes objavil tudi spremembo javnega poziva za kreditiranje okoljskih naložb občanov. Potem ko je sprva aprila razpisal 15 milijonov evrov, nato sredstva junija povišal na 25 milijonov evrov, je danes sredstva povišal na 32 milijonov evrov. Sredstva so med drugim na voljo za nakup toplotne črpalke, obnovo fasade in zamenjavo oken, gradnjo ali nakup skoraj ničenergijskih stanovanjskih stavb, nakup okolju prijaznih vozil.
Zadnje novice
-
Janši mandat za sestavo njegove četrte vlade (dopolnjeno)
22.5.2026 -
Janša bo vodil 16. slovensko vlado (seznam)
22.5.2026 -
Levica in Vesna predlagata brezplačen vrtec za vse otroke
22.5.2026 -
Alternativa za Slovenijo v ustavno pritožbo in protest zaradi suma volilne prevare
22.5.2026 -
Eko sklad z novim pozivom za kreditiranje okoljskih naložb občanov
22.5.2026 -
Šutarjev zakon po oceni strokovnega sveta za evalvacijo zakona z več nezaželenimi učinki
22.5.2026 -
V EU dokončno potrjena enoletna odprava carin na dušikova gnojila in surovine zanje
22.5.2026 -
KGZS s pobudo za jasno označevanje izvora hrane v EU
22.5.2026 -
Koalicijska pogodba: Nad korupcijo z ustanovitvijo nove tožilske enote Skok in posebnih oddelkov sodišč (VII) (tema)
21.5.2026 -
Koalicijska pogodba: V ospredju razbremenitev gospodarstva in dela (II) (tema)
21.5.2026 -
Koalicijska pogodba: Vitka država, ustanovitev pokrajin in premestitev državnih institucij po vsej državi (VIII) (tema)
21.5.2026 -
V ospredju sporazuma "koalicije za uspešno Slovenijo" razbremenitev gospodarstva in dela ter boj proti korupciji (I) (tema)
21.5.2026