STA novice / Za predsednika vrhovnega sodišča kandidira tudi vrhovni sodnik Damjan Orož
sreda, 28.5.2025
Ljubljana, 28. maja (STA) - Vrhovni sodnik in vodja oddelka za spremljanje sodne prakse Damjan Orož je potrdil informacijo STA, da kandidira za predsednika vrhovnega sodišča. Tako se za vodenje vrhovnega sodišča potegujeta dva kandidata, poleg Oroža tudi aktualna podpredsednica vrhovnega sodišča in vrhovna sodnica svetnica Marjeta Švab Širok.
Rok za vložitev kandidatur za predsednika vrhovnega sodišča se je iztekel v ponedeljek. To je bil sicer že tretji poziv Sodnega sveta h kandidaturam za novega predsednika vrhovnega sodišča.
Zdajšnji predsednik vrhovnega sodišča Miodrag Đorđević, ki je vodenje vrhovnega sodišča prevzel na začetku leta 2023, se bo moral namreč upokojiti konec leta, še pred koncem svojega mandata. Vrhovni sodnik namreč lahko funkcijo opravlja le do 70. leta starosti.
Predsednika vrhovnega sodišča imenuje državni zbor na predlog ministra za pravosodje po predhodnem mnenju Sodnega sveta in občne seje vrhovnega sodišča.
Zadnje novice
-
Ustavno sodišče razveljavilo del odloka o volilnih enotah v Občini Luče
6.3.2026 -
Vlada z ogledi investicij v Ljubljani sklenila regijske obiske (zbirno)
5.3.2026 -
Uporaba izraza vegi burger bo v EU še naprej dovoljena
5.3.2026 -
Komisija DZ s končnimi ugotovitvami o "dovršenem sistemu" obvodnega financiranja SDS in NSi (dopolnjeno)
5.3.2026 -
V sredini preiskavi gospodarskega kriminala 12 osumljenih
5.3.2026 -
Bruselj z novo strategijo na področju enakosti spolov v boj proti spletnemu nasilju nad ženskami
5.3.2026 -
V Bruslju ustanovili odbor za varnost otrok na spletu
5.3.2026 -
Vlada o gospodarskih temah
5.3.2026 -
Vlada s prvim korakom za ureditev krožne plovbe po Ljubljanici
5.3.2026 -
Vlada sprejela strategijo za startupe
5.3.2026 -
Vlada podaljšala shemo skrajšanega delovnega časa
5.3.2026 -
Za povračilo stroškov občinam zaradi nadzora na notranjih mejah dva milijona evrov
5.3.2026