Zakon o spremembah in dopolnitvah Zakona o odgovornosti pravnih oseb za kazniva dejanja (ZOPOKD-C)

OBJAVLJENO V: Uradni list RS 57-2402/2012, stran 5950 DATUM OBJAVE: 27.7.2012

RS 57-2402/2012

2402. Zakon o spremembah in dopolnitvah Zakona o odgovornosti pravnih oseb za kazniva dejanja (ZOPOKD-C)
Na podlagi druge alinee prvega odstavka 107. člena in prvega odstavka 91. člena Ustave Republike Slovenije izdajam
U K A Z
o razglasitvi Zakona o spremembah in dopolnitvah Zakona o odgovornosti pravnih oseb za kazniva dejanja (ZOPOKD-C)
Razglašam Zakon o spremembah in dopolnitvah Zakona o odgovornosti pravnih oseb za kazniva dejanja (ZOPOKD-C), ki ga je sprejel Državni zbor Republike Slovenije na seji dne 18. julija 2012.
Št. 003-02-6/2012-29
Ljubljana, dne 26. julija 2012
dr. Danilo Türk l.r. Predsednik Republike Slovenije
Z A K O N
O SPREMEMBAH IN DOPOLNITVAH ZAKONA O ODGOVORNOSTI PRAVNIH OSEB ZA KAZNIVA DEJANJA (ZOPOKD-C)

1. člen

V Zakonu o odgovornosti pravnih oseb za kazniva deja­nja (Uradni list RS, št. 98/04 - uradno prečiščeno besedilo in 65/08) se prvi odstavek 1. člena spremeni tako, da se glasi:
»(1) Pravna oseba je kazensko odgovorna za kaznivo dejanje pod pogoji, ki jih v skladu s Kazenskim zakonikom določa ta zakon.«.

2. člen

Prvi odstavek 6. člena se spremeni tako, da se glasi:
»(1) Pravna oseba, ki je v stečaju, je lahko kazensko odgovorna ne glede na to, ali je bilo kaznivo dejanje storjeno pred uvedbo stečajnega postopka ali med njim, vendar se ji ne izreče kazen, temveč le odvzem premoženjske koristi in varnostni ukrep odvzema predmetov.«.
V drugem odstavku se besedilo »pravni osebi, ki je njen pravni naslednik, če so njeni vodstveni ali nadzorni organi« nadomesti z besedilom »subjektu, ki je njen pravni naslednik, če so njegovi vodstveni ali nadzorni organi«.
Tretji odstavek se spremeni tako, da se glasi: