×

Uredba o ukrepu dobrobit živali iz Programa razvoja podeželja Republike Slovenije za obdobje 2014-2020 v letu 2014

5. člen
(program DŽ)
(1)
Program DŽ je dokument, ki ga izdela izvajalec svetovanja iz 30. člena te uredbe (v nadaljnjem besedilu: izvajalec svetovanja).
(2)
Izvajalec svetovanja izdela program DŽ za kmetijsko gospodarstvo, ki je v Centralni register prašičev (v nadaljnjem besedilu: CRPš) v skladu s predpisom, ki ureja identifikacijo in registracijo prašičev za namen ukrepa DŽ, do vključno 7. marca 2014, vsaj enkrat sporočilo stalež prašičev in izpolnjuje pogoj iz drugega odstavka prejšnjega člena. Za ta namen ima izvajalec svetovanja dostop do podatkov iz CRPš, ki se nanašajo na sporočen stalež prašičev za namen ukrepa DŽ.
(3)
Program DŽ obsega najmanj:
(4)
Izvajalec svetovanja mora vnesti podatke iz programa DŽ v CRPš v skladu s predpisom, ki ureja identifikacijo in registracijo prašičev, najpozneje en dan pred vložitvijo vloge za ukrep DŽ.
(5)
Program DŽ mora biti izdelan na obrazcu iz Priloge 1, ki je sestavni del te uredbe in v skladu z navodili, ki so objavljena na spletnih straneh Ministrstva za kmetijstvo in okolje (v nadaljnjem besedilu: ministrstvo) in Agencije Republike Slovenije za kmetijske trge in razvoj podeželja (v nadaljnjem besedilu: agencija).
(6)
Če v okviru kmetijskega gospodarstva obstaja več gospodarstev, ki imajo lastno G-MID številko, mora biti program DŽ izdelan za vsako posamezno gospodarstvo, za katero nosilec kmetijskega gospodarstva uveljavlja ukrep DŽ.
(7)
Program DŽ mora nosilec kmetijskega gospodarstva hraniti na sedežu kmetijskega gospodarstva v skladu s 17. členom te uredbe.
(8)
Priprava programa DŽ je za nosilca kmetijskega gospodarstva brezplačna.
BREZPLAČNI PREIZKUS

Tax-Fin-Lex d.o.o.
pravno-poslovni portal,
založništvo in
izobraževanja

Tax-Fin-Lex d.o.o.
Železna cesta 18
1000 Ljubljana
Slovenija

T: +386 1 4324 243
E: info@tax-fin-lex.si

 
Dialog title
dialog window