Sklep o začetku postopka priprave sprememb in dopolnitev Odloka o spremembah in dopolnitvah odloka o zazidalnem načrtu industrijska cona Žadovinek

OBJAVLJENO V: Uradni list RS 25-1026/2016, stran 3621 DATUM OBJAVE: 6.4.2016

VELJAVNOST: od 7.4.2016 / UPORABA: od 7.4.2016

RS 25-1026/2016

Verzija 1 / 1

Čistopis se uporablja od 7.4.2016 do nadaljnjega. Status čistopisa na današnji dan, 7.3.2026: ŠE V OBDELAVI.

Časovnica

Na današnji dan, 7.3.2026 je:

  • ČISTOPIS
  • ŠE V OBDELAVI
  • UPORABA ČISTOPISA
  • OD 7.4.2016
    DO nadaljnjega
Format datuma: dan pika mesec pika leto, na primer 20.10.2025
  •  
  • Vplivi
  • Čistopisi
rev
fwd
1026. Sklep o začetku postopka priprave sprememb in dopolnitev Odloka o spremembah in dopolnitvah odloka o zazidalnem načrtu industrijska cona Žadovinek
Na podlagi prvega odstavka 57., 61. in 61.a člena Zakona o prostorskem načrtovanju (Uradni list RS, št. 33/07, 70/08 – ZVO-1B, 108/09, 80/10 – ZUPUDPP, 106/10 – popr., 43/11 – ZKZ-C, 57/12, 57/12 – ZUPUDPP-A, 109/12 in 35/13 – odl. US), na podlagi 33. člena Zakona o lokalni samoupravi (Uradni list RS, št. 94/07 – ZLS-UPB2, 27/08 – odločba US RS, 76/08, 79/09, 51/10, 40/12 – ZUJF in 14/15 – ZUUJFO) in 35. člena Statuta Občine Krško (Uradni list RS, št. 13/16 – uradno prečiščeno besedilo) je župan Občine Krško dne 1. 4. 2016 sprejel
S K L E P 
o začetku postopka priprave sprememb in dopolnitev Odloka o spremembah in dopolnitvah odloka o zazidalnem načrtu industrijska cona Žadovinek (Uradni list RS, št. 70/07)

1. člen

(splošno)
S sprejemom sklepa župana Občine Krško se določa način in postopek priprave sprememb in dopolnitev Odloka o spremembah in dopolnitvah odloka o zazidalnem načrtu industrijska cona Žadovinek, ki je objavljen v Uradnem listu RS, št. 70/07, v nadaljevanju: SD odloka o ZN.

2. člen

(ocena stanja in izhodišča za pripravo SD odloka o ZN)
Razvojni center INŽENIRINGI Celje d.o.o. je v imenu lastnika zemljišča in investitorja Hofer trgovina d.o.o. podal pobudo za izdelavo sprememb in dopolnitev odloka o zazidalnem načrtu Industrijska cona Žadovinek. Lasnik zemljišča načrtuje dozidati obstoječo stavbo – trgovina z živili in neživili na zemljišču parc. št. 1009/35, k.o. Leskovec, na vzhodni strani obstoječe stavbe. Dozidava stavbe je načrtovana v velikosti 15,12 m x 26,05 m, pritlična z ravno streho kot nadaljevanje obstoječe strehe. Oblikovno bo dozidani del poenoten z osnovno stavbo. V prostorskem aktu je dopuščena možnost širitve, ki je v dolžini 12,00 m, kar pomeni, da je dozidava objekta daljša za 3,12 m.
Obstoječa trgovina Hofer je zgrajena v velikosti 54,15 m x 26,05 m, vertikalni gabarit pritličje z ravno streho. Urejeni so vsi komunalni priključki, dovozi in parkirni prostori z zelenimi površinami.
Na podlagi dane pobude in pogojev, ki jih določa prostorski akt je ugotovljeno, da je potrebna sprememba in dopolnitev ZN, ki se nanaša na tlorisno zasnovo objekta in sicer v delu, ki dovoljuje možnost dograditve (razširitve) ob vzhodni fasadi. Sprememba se nanaša na tlorisno zasnovo objekta v dolžini 3,15 m.
Skladno s prostorskimi izhodišči ocenjujemo, da je sprememba odloka o ZN možna, zato se pristopa k spremembam in dopolnitvam odloka o ZN, skladno z določili zakona o prostorskem načrtovanju.

3. člen

(okvirno območje SD odloka o ZN)
Spremembe in dopolnitve odloka o ZN so predvidene na območju prostorske ureditve trgovskega centra s pripadajočo zunanjo ureditvijo – to je območje »Hofer«, ki obsega zemljišče parc. št. 1009/35, k. o. Leskovec, kompleks industrijske cone Žadovinek
V postopku izdelave SD odloka o ZN je možna sprememba območja obdelave kot posledica upoštevanja smernic za načrtovanje, ki jih bodo podali kot nosilci urejanja prostora.