×

Navodilo za uveljavljanje Finančnih intervencij za zagotavljanje primerne in uravnotežene ponudbe kmetijskih pridelkov in živil na trgu

Do sredstev iz naslova »Regresiranje določenih, proizvodov« je upravičena Direkcija Republike Slovenije za blagovne rezerve, če so bili kmetijski pridelki in živila dani na trg po cenah, ki so nižje od lastne cene (nabavna cena, povečana za manipulativne stroške ter za stroške skladiščenja in financiranja zalog) za isto blago v republiških blagovnih rezervah.
V primeru iz prvega odstavka tega člena je Direkcija Republike Slovenije za blagovne rezerve dolžna Ministrstvu za ekonomske odnose in razvoj predložiti zahtevek za izplačilo sredstev. V zahtevku mora biti naveden kmetijski pridelek oziroma živilo, za katerega se uveljavlja regres, priložen mora biti tudi izračun lastne cene za to blago, višina regresa na enoto proizvoda, količina prodanega blaga in skupen znesek regresa. Višina regresa je razlika med ceno, po kateri je bilo blago dano na trg in lastno ceno tega blaga v republiških blagovnih rezervah.
Minister za ekonomske odnose in razvoj bo v skladu s svojimi zakonskimi pooblastili določil ceno, po kateri bodo živila oziroma kmetijski pridelki prodani; količino tega blaga ter določil višino regresa za kritje negativnih razlik med prodajno ceno in lastno ceno tega blaga v republiških blagovnih rezervah.
BREZPLAČNI PREIZKUS

Tax-Fin-Lex d.o.o.
pravno-poslovni portal,
založništvo in
izobraževanja

Tax-Fin-Lex d.o.o.
Železna cesta 18
1000 Ljubljana
Slovenija

T: +386 1 4324 243
E: info@tax-fin-lex.si

 
Dialog title
dialog window