×

21. člen

Kolektivna pogodba za tekstilne, oblačilne, usnjarske in usnjarsko-predelovalne dejavnosti Slovenije (KPtoupd)

Uradni list RS 50-2046/2025 objava 4. 7. 2025

Veljavnost
velja od 1. 9. 2025 do 31. 8. 2031 stanje na dan25. 8. 2026
Oznake
kraticaKPtoupd SOP2025-01-2046
Sprejel
Drugi organi in organizacije
Povezave
Kolektivna pogodba za tekstilne, oblačilne, usnjarske in usnjarsko-predelovalne dejavnosti Slovenije (KPtoupd)
21. člen
(sklepanje pogodbe o zaposlitvi za določen čas)
(1)
Delodajalec in delavec lahko skleneta pogodbo o zaposlitvi za določen čas tudi v sledečih primerih:
-
sklenitev pogodbe o zaposlitvi iz razloga izpolnitve obveznosti iz pogodbe o štipendiranju;
-
zaposlitev pripravnika;
-
sklenitev pogodbe o zaposlitvi z vrhunskim strokovnjakom, pri čemer se za vrhunskega strokovnjaka šteje delavec, ki ima posebna znanja in sposobnosti, ki jih delodajalec potrebuje za svoj dolgoročni razvoj, na primer pri razvoju novih izdelkov in tehnologij;
-
za zagotovitev izrabe presežkov ur oziroma koriščenje letnega dopusta za konkretnega delavca in to najdlje za tri mesece v koledarskem letu.
(2)
Manjši delodajalec lahko sklepa pogodbe o zaposlitvi za določen čas brez razloga v prvem letu poslovanja, ko prične z dejavnostjo.
BREZPLAČNI PREIZKUS

Tax-Fin-Lex d.o.o.
pravno-poslovni portal,
založništvo in
izobraževanja

Tax-Fin-Lex d.o.o.
Železna cesta 18
1000 Ljubljana
Slovenija

T: +386 1 4324 243
E: info@tax-fin-lex.si

 
Dialog title
dialog window