×

52962675-66af-4a91-9608-08a135ac4196

82. člen
(pogoji za varovanje dediščinske kulturne krajine)
(1)
V območjih kulturne krajine je potrebno varovati:
(2)
Pri načrtovanju v območju kulturne krajine Čemšenik je potrebno upoštevati ohranjanje obstoječe parcelacije oziroma strukture obdelovalnih površin s členitvenimi prvinami, robov naselij, pri novogradnjah upoštevati urbanistične in arhitekturne značilnosti, pri gospodarskih objektih predvsem zagotavljati gabarite, ki ne bodo izstopali iz vzorca.
(3)
Pri načrtovanju v območju kulturne krajine Šentgotard je potrebno ohranjati parcelacijo po plastnicah. Rob naselja in novogradnje naj bodo vezane na obstoječe objekte in komunikacije.
(4)
Pri načrtovanju v območju kulturne krajine Kolovrat je potrebno ohranjati obstoječa prostorska razmerja ter asociativno pomembnih objektov: gradu, cerkve in naselja z dominanto. Pri prenovah in morebitnih novogradnjah je potrebno upoštevati urbanistične in arhitekturne značilnosti obstoječe poselitve.
(5)
Pri načrtovanju objektov v območju kulturne krajine Golče je potrebno ohranjati pravilne parcelacije, pravokotne na glavno komunikacijo na slemenu in vzdrževanje gozdnega roba in obmejkov.
(6)
Pri načrtovanju objektov v območju kulturne krajine Čolnišče, varstveni režim narekuje, da se ohranja trakaste parcelacije vzporedne z glavno komunikacijo po dnu obvisele doline z nizom kozolcev (pet stegnjenih kozolcev in pet kozolcev toplarjev) ter vzdrževanje gozdnega roba.
(7)
Na območju dediščinske kulturne krajine je potrebno upoštevati naslednje dodatne pogoje:
BREZPLAČNI PREIZKUS

Tax-Fin-Lex d.o.o.
pravno-poslovni portal,
založništvo in
izobraževanja

Tax-Fin-Lex d.o.o.
Železna cesta 18
1000 Ljubljana
Slovenija

T: +386 1 4324 243
E: info@tax-fin-lex.si

 
Dialog title
dialog window