×

6220ed7a-37a2-42c7-94d9-73f5136f188d

(1)
Kdor s kakšno škodljivo snovjo onesnaži živila in tako povzroči nevarnost za življenje ali zdravje ljudi, se kaznuje z zaporom do treh let.
(2)
Kdor s kakšno škodljivo snovjo onesnaži živalsko krmo ali druga krmila, ki so namenjena za prehrano živali in tako povzroči nevarnost za življenje ali zdravje živali, se kaznuje z denarno kaznijo ali z zaporom do enega leta.
(3)
S kaznijo iz drugega odstavka tega člena se kaznuje tudi, kdor s kakšno škodljivo snovjo onesnaži vodo v ribniku, jezeru, reki, potoku ali kakšno drugo vodo in s tem povzroči nevarnost za obstanek rib ali vodnega življa.
(4)
Če je dejanje iz prvega, drugega in tretjega odstavka tega člena storjeno iz malomarnosti, se storilec kaznuje z kaznijo ali z zaporom do treh mesecev.
BREZPLAČNI PREIZKUS

Tax-Fin-Lex d.o.o.
pravno-poslovni portal,
založništvo in
izobraževanja

Tax-Fin-Lex d.o.o.
Železna cesta 18
1000 Ljubljana
Slovenija

T: +386 1 4324 243
E: info@tax-fin-lex.si

 
Dialog title
dialog window