×

7e7e9eb1-64d4-4f85-add1-f797e995022f

33. člen
(dopustna odstopanja od načrtovanih rešitev)
(1)
Dopustna so odstopanja od zasnove gospodarske javne infrastrukture, če gre za tehnične rešitve, ki so primernejše iz tehničnega ali okoljevarstvenega vidika oziroma da načrtovana gradnja ni izvedljiva z zemljiško pravnih vidikov.
(2)
Dopustna so odstopanja od parcelacije med posameznimi parcelami in mejami.
(3)
Pri določanju višinske kote objekta so dopustna odstopanja do ±50 cm pod pogojem, da višinska kota pritličja objekta in dovoz ne vplivata na varnost cestnega prometa. Dopustna so odstopanja od višinske regulacije terena v smislu zagotavljanja bolj funkcionalne in gospodarnejše gradnje ter v smislu prilagoditvam geomehanskim karakteristikam terena ±1,0 m.
(4)
Dopustna so odstopanja preko gradbene linije v primeru:
(5)
Vsa dopustna odstopanja od načrtovanih rešitev, ki se nanašajo na vrste dopustnih objektov na območju, so možna na podlagi soglasja pristojnega odbora občinskega sveta.
(6)
Pri izvedbi javne komunalne infrastrukture za odvajanje odpadnih voda (meteorne, komunalne vode) ni dovoljenih odstopanj. Individualno odvajanje odpadnih voda znotraj posameznih enot ni dovoljeno.
BREZPLAČNI PREIZKUS

Tax-Fin-Lex d.o.o.
pravno-poslovni portal,
založništvo in
izobraževanja

Tax-Fin-Lex d.o.o.
Železna cesta 18
1000 Ljubljana
Slovenija

T: +386 1 4324 243
E: info@tax-fin-lex.si

 
Dialog title
dialog window