2. člen
(ocena stanja, opis območja in razlogi za pripravo sprememb in dopolnitev LN)
(1)
S prostorskimi sestavinami dolgoročnega in srednjeročnega plana občine Murska Sobota je predmetno območje opredeljeno kot zazidljivo. Na območju obdelave so v veljavi sledeči prostorski akti Odlok o lokacijskem načrtu za Ekonomsko šolo v Murski Soboti (Uradni list RS, št. 32/06) ter v manjšem obsegu Odlok o sprejetju zazidalnega načrta za obrtno cono Murska Sobota – sever (Uradni list RS, št. 39/97, 41/04, 62/04 – popr., 29/05). Delno so posegi lahko tudi locirani v območju, ki se prostorsko ureja po Odloku o prostorskih ureditvenih pogojih za območje Mestne občine Murska Sobota (Uradni list RS, št. 83/03).
(2)
V veljavnem prostorskem aktu so na mestu, kjer bi se po novem naj izvedla širitev obstoječega poligona varne vožnje, predvidena dva poslovna objekta s pripadajočimi zunanjimi površinami, zato pridobitev gradbenega dovoljenja za gradnjo poligona ni bila možna. Zaradi novih predpisov glede izvajanja programov varne vožnje dosedanji poligon več ni ustrezen, zato je pobudnik v želji, da dejavnost nadaljuje, prisiljen razširiti in preurediti obstoječi poligon. Od leta 2006 do sedaj se morebitni investitorji dveh predvidenih poslovnih objektov, ki so določeni v veljavnem prostorskem aktu, za gradnjo niso odločili. V naravi je danes zemljišče nepozidano in zaraščeno z grmovjem in nizkim drevjem. Z nakupom predmetnih parcel je sedanji pobudnik in investitor tako utemeljeno lahko predlagal spremembo prostorskega akta.
(3)
Širitev obstoječega poligona varne vožnje in druge preureditve se bo izvedla na parcelah 3790/2, 3790/5, 3796/4, 3797/5, 3797/7, 3802/2, 3802/5 in 3803, vse k.o. Murska Sobota. Umestitev tehničnega objekta je predvidena ob obstoječem poslovnem objektu investitorja na parceli št. 3805/1, k.o. Murska Sobota delne preureditve zaradi umestitve dovoza k tehničnemu objektu pa se bodo izvedle na parceli št. 3805/2, k.o. Murska Sobota. Zaradi morebitnih drugih ureditev se lahko posegi izvedejo tudi na sosednjih zemljiščih, kar se bo v novem prostorskem aktu natančneje definiralo s strokovnimi podlagami. Celotno območje obdelave bo natančno označeno v grafičnem delu prostorskega akta.
(4)
Ker se spremembe in dopolnitve prostorskega izvedbenega akta nanašajo samo na posamične posege v prostor, ki ne vplivajo na celovitost načrtovanih prostorskih ureditev ter na rabo sosednjih zemljišč in objektov, se v skladu z zakonskimi določili lahko izvede skrajšani postopek priprave.