×

972cbdff-283d-4499-855b-57c11a3f6dfd

75. člen
(rekreacijsko območje ob Muri)
a) Pogoji glede namembnosti in vrste posegov v prostor
V enoti urejanja KR 13 je na območju stavbnih zemljišč, ki so območja za turizem, šport in rekreacijo z oznako podrobnejše namenske rabe BT, dopustna izvedba gradbenih in drugih del, ki obsega gradnjo novega objekta, rekonstrukcijo, odstranitev, spremembo namembnosti in vzdrževanje naslednjih vrst objektov:
(1)
Pri umeščanju stavb se upošteva lego obstoječih stavb in odmik od reke Mure, ki mora biti najmanj 15 m. Nove stavbe se locira vzporedno z obstoječimi stavbami in vzporedno z dovoznimi potmi pod pogojem, da se ohranja obstoječa vegetacija.
(2)
Najmanjši odmik stavb od javne ceste je 4,0 m, od vodotoka Mure pa 15 m. V vodni svet se lahko posega le s pomolom za brod.
(3)
Okolica stavb se uredi kot zelenica, del se nameni za gramozirano parkirišče.
(4)
Gradbene inženirske objekte se oblikovno prilagodi svojemu namenu. Cevovode, komunikacijska omrežja in elektroenergetske vode se izvede podzemno pod pogojem, da se ohrani obstoječe drevje in grmičevje.
(5)
Urbano opremo se postavi tako, da ne ovira prometa in dejavnosti v območju. Namestitev velikih reklamnih panojev v območju ni dopustna. V območju se postavijo informativne table z naravovarstveno vsebino.
Tlorisna velikost stavb se lahko poveča za 20 % sedanje tlorisne površine. Višina stavb je pritlična. Stavbe so brez kleti. Velikost nezahtevnih in enostavnih objektov se določa v skladu z veljavnimi predpisi s področja graditve.
Tlorisna oblika stavb je pravokotna ali kvadratna ali sestavljena. Stavbe se lahko postavi na pilote ali stebre nad poplavno linijo. Strehe na stavbah so lahko dvokapne ali štirikapne v naklonu do 30°, s smerjo slemena po daljši stranici stavbe in s poljubno kritino, ki ne sme biti trajno bleščeča. Fasade se opleska v svetlih barvah, lahko so obdelane v lesu.
(1)
V območju enote je delitev parcel možna le zaradi določitve lastništva za obstoječe objekte in infrastrukturne koridorje.
(2)
V območju se lahko uredi gramozirano parkirišče v velikosti do 300 m2.
(3)
Najmanj 1 parkirno mesto oziroma 5 % vseh parkirnih mest, se nameni za parkiranje vozil invalidnih oseb.
(1)
Odplake se spelje v nepretočno greznico, ki se po potrebi prazni, vsebina se odvaža na čistilno napravo v Murski Soboti.
(2)
Za enoto urejanja veljajo splošni pogoji iz 91. in 92. člena tega odloka.
(1)
Enota urejanja je v območjih varstva narave EPO in Natura 2000, v enoti je tudi naravna vrednota, zato se pri načrtovanju posegov v prostor upošteva usmeritve, izhodišča in pogoje za varstvo naravnih vrednot in zavarovanih območij ter ohranjanje biotske raznovrstnosti, ki so navedeni v Naravovarstvenih smernicah za Občinski prostorski načrta Mestne občine Murska Sobota (ZRSVN, OE Maribor, avgust 2008), ki se hranijo na sedežu občine. Upošteva se še pogoje iz 94. člena tega odloka.
(2)
Enota urejanja meji na območje varovalnih gozdov. Posegi v gozdne površine niso dopustni.
(3)
Enota urejanja je v območju varstvenega pasu vodnega zajetja Krog, zato je pri vseh posegih v enoti treba upoštevati tudi določila občinskega Odloka o zavarovanju vodnih virov Črnske meje, Krog in Fazanerija (Uradni list RS, št. 34/00). Pred posegi se preverijo vplivi na vodovarstveno območje.
(4)
Enota urejanja je na poplavnem območju.
(5)
Za enoto urejanja veljajo splošni pogoji iz 96. člena tega odloka.
Za enoto urejanja veljajo splošni pogoji iz 98., 99. in 100. člena tega odloka.
Za enoto urejanja veljajo še splošni pogoji iz 101., 102. in 103. člena tega odloka.
BREZPLAČNI PREIZKUS

Tax-Fin-Lex d.o.o.
pravno-poslovni portal,
založništvo in
izobraževanja

Tax-Fin-Lex d.o.o.
Železna cesta 18
1000 Ljubljana
Slovenija

T: +386 1 4324 243
E: info@tax-fin-lex.si

 
Dialog title
dialog window