×

9784e747-6169-417e-b217-7ab070238cdc

19. člen
(izvajanje priključkov)
(1)
Priključitev na javno kanalizacijo se lahko izvede le na podlagi projektne dokumentacije in pisnega soglasja izvajalca. Izvede jo lahko izvajalec ali drug za to usposobljen in registriran izvajalec gradbenih del oziroma druga oseba v skladu z gradbeno zakonodajo pod nadzorom izvajalca.
(2)
Vsa dela pri gradnji priključkov nadzira izvajalec.
(3)
Izvajalec je upravičen uporabniku zaračunati stroške nadzora na podlagi veljavnega cenika izvajalca. Stroški nadzora zajemajo neposredne in pripadajoči del posrednih stroškov, ki se določijo s potrditvijo letnega načrta. Cenik potrdi Svet ustanoviteljev.
(4)
Pred zasipom kanalizacijskega priključka mora izvajalec izvršiti pregled izvedenih del, uporabnik pa mu mora predložiti:
(5)
Izvajalec lahko v primeru, da na kanalizacijskem priključku ugotovi nepravilnosti (odtekanje odpadne vode, vdor padavinske vode, ki lahko povzroči okvaro javne kanalizacije ali poruši režim na KČN), prekine oziroma zadrži odpadno vodo do ureditve razmer.
(6)
Izvajalec ni odgovoren za posledice nepravilno izvedene interne kanalizacije, kot je npr. neposredna priključitev objektov, ki so pod nivojem pokrovov revizijskih jaškov na javni kanalizaciji ipd.
(7)
Izvajalec ne odgovarja za škodo v priključenem objektu zaradi vdora povratne odpadne vode javne kanalizacije v primeru:
BREZPLAČNI PREIZKUS

Tax-Fin-Lex d.o.o.
pravno-poslovni portal,
založništvo in
izobraževanja

Tax-Fin-Lex d.o.o.
Železna cesta 18
1000 Ljubljana
Slovenija

T: +386 1 4324 243
E: info@tax-fin-lex.si

 
Dialog title
dialog window