×

Pravilnik o postopku za izdajo dovoljenj za arheološka raziskovanja

Predlog za izdajo dovoljenja za arheološko raziskovanje lahko vloži fizična ali pravna oseba na Ministrstvu za kulturo, Upravi Republike Slovenije za kulturno dediščino (v nadaljnjem besedilu: uprava).
Predlog iz prejšnjega odstavka mora vsebovati:
Predlogu mora biti priloženo pisno soglasje lastnika, da dovoljuje poseg na nepremičnini in zaris lokacije raziskovanja na topografski karti.
Če gre za poseg na kulturnem spomeniku, oziroma nepremičnini, vpisani v zbirni register kulturne dediščine, je potrebno navesti evidenčno številko enote dediščine (EŠD) in priložiti dovoljenje Javnega zavoda Republike Slovenije za varstvo kulturne dediščine.
Kadar je na podlagi predpisov o urejanju naselij in drugih posegov v prostor za arheološko raziskovanje potrebno lokacijsko dovoljenje ali priglasitev del, je le-to potrebno pridobiti pred začetkom arheološkega raziskovanja.
BREZPLAČNI PREIZKUS

Tax-Fin-Lex d.o.o.
pravno-poslovni portal,
založništvo in
izobraževanja

Tax-Fin-Lex d.o.o.
Železna cesta 18
1000 Ljubljana
Slovenija

T: +386 1 4324 243
E: info@tax-fin-lex.si

 
Dialog title
dialog window