×

Pravilnik o postopku z najdenimi stvarmi

8. člen
 
(1)
Ko policija pridobi podatke o domnevnem upravičencu ali če se iz znakov stvari ugotovi, kdo je upravičenec, ga obvesti o najdbi in datumu prijave najdbe ter ga pozove, da na določen dan identificira najdeno stvar in jo prevzame.
(2)
Če upravičenec nima sedeža oziroma prebivališča v območju policijske postaje, kateri je bila stvar izročena, se lahko najdena stvar zaradi izročitve pošlje s spisom policijski postaji, na območju katere ima upravičenec sedež oziroma stalno ali začasno prebivališče.
(3)
Policija domnevnega upravičenca v pozivu opozori, da se mora odzvati vabilu za identifikacijo stvari na določen dan oziroma obvestiti policijo, da bo to storil na kateri drugi dan do izteka enega leta od prijave najdbe, sicer se bo stvar štela za opuščeno in bo najditelj na njej pridobil lastninsko pravico.
(4)
Policija izroči stvar upravičencu proti plačilu nastalih stroškov.
(5)
Če se stvar nahaja v hrambi pri najditelju, ga policija pozove, da prinese najdeno stvar na določen dan na policijo zaradi identifikacije.
(6)
Če je bila stvar že prodana v skladu z določbami tega pravilnika, mora upravičenec stvar identificirati in če policija ugotovi, da je upravičen do prevzema, mu izroči izkupiček od prodaje, zmanjšan za stroške hrambe.
BREZPLAČNI PREIZKUS

Tax-Fin-Lex d.o.o.
pravno-poslovni portal,
založništvo in
izobraževanja

Tax-Fin-Lex d.o.o.
Železna cesta 18
1000 Ljubljana
Slovenija

T: +386 1 4324 243
E: info@tax-fin-lex.si

 
Dialog title
dialog window