×

Uredba o vodenju in vzdrževanju centralnega registra prebivalstva ter postopku za pridobivanje in posredovanje podatkov

10. člen
(ponovna določitev EMŠO)
(1)
Posamezniku, ki mu je bila EMŠO določena z napačnim datumom rojstva ali z napačnim spolom, se ponovno določi nova EMŠO s pravilnimi podatki. Popravek praviloma zahteva podatkovni vir, ki je zahteval določitev EMŠO. Za novorojene in za posameznike, ki v Republiki Sloveniji uveljavljajo pravice in/ali izpolnjujejo dolžnosti, lahko ponovno določitev EMŠO pozneje zahteva tudi register prebivalstva. Če o pravilnosti EMŠO posumi drug uporabnik CRP, to sporoči upravljavcu CRP, ki podatke preveri pri podatkovnem viru ali na registru prebivalstva.
(2)
Podatki za ponovno določitev EMŠO se posredujejo na enak način kot za prvo določitev.
(3)
Ob ponovni določitvi EMŠO se prvo določena razveljavi, vendar ostane v evidenci osebnih identifikacijskih številk in se ne sme dodeliti drugi osebi, zato da omogoča pravilno določitev EMŠO za naslednjo osebo istega spola, rojeno na isti dan. S povezavo na popravljeno EMŠO pa omogoča pravilno ažuriranje podatkov v času, dokler novo določena EMŠO ni vpisana pri vseh podatkovnih virih.
(4)
Napačno določena EMŠO, za katero se napaka ugotovi in popravi, še preden je kakorkoli uporabljena zunaj CRP, se ohrani v evidenci določenih osebnih identifikacijskih številk in se ne dodeli drugi osebi.
(5)
Če se po popravku EMŠO izkaže, da je bil datum rojstva ali spol pravilen v prvo določeni EMŠO, se ta ponovno uveljavi in uporablja.
BREZPLAČNI PREIZKUS

Tax-Fin-Lex d.o.o.
pravno-poslovni portal,
založništvo in
izobraževanja

Tax-Fin-Lex d.o.o.
Železna cesta 18
1000 Ljubljana
Slovenija

T: +386 1 4324 243
E: info@tax-fin-lex.si

 
Dialog title
dialog window