×

Uredba o programih storitev obveznega zdravstvenega zavarovanja, zmogljivostih, potrebnih za njegovo izvajanje, in obsegu sredstev za leto 2025

49. člen
(minimalno število prvih pregledov)
(1)
Zavod v pogodbah z izvajalci opredeli minimalno število prvih pregledov na tim za naslednje vrste oziroma podvrste zdravstvene dejavnosti:
(2)
Kadar se posamezna subspecialna vrsta zdravstvene dejavnosti izloči iz druge vrste zdravstvene dejavnosti, se prvi pregledi pri tej subspecialni dejavnosti načrtujejo na podlagi izvajalčevih podatkov o realiziranih prvih pregledih.
(3)
Specialist opravi storitev v skladu z napotnim VZS. Ob napotitvi na prvi pregled mora opraviti pregled, morebitno dodatno diagnostiko ob pregledu pa v skladu z medicino, podprto z dokazi.
(4)
Ob strokovnem finančnem nadzoru se strokovno nepotrebna storitev ne prizna.
(5)
Ob napotitvi na UZ srca (VZS 2510) se prvi pregled ne evidentira, evidentirajo pa se:
(6)
UZ srca se evidentira in obračuna tudi v okviru vrste zdravstvene dejavnosti UZ (231 246; seznam storitev 15.89: Storitve specialistične zunajbolnišnične zdravstvene dejavnosti izvajanje ultrazvoka - UZ (231 246)) ob pogoju, da preiskavo izvede kardiolog ali internisti, usmerjeni v kardiologijo, ki so v okviru specializacije deležni ustreznega izobraževanja. Zavod lahko izvede nadzor izvajalca, ki mora dokazati usposobljenost specialistov.
(7)
Prvi pregled se ne sme evidentirati niti pri napotitvah na vse druge storitve samostojne diagnostike.
BREZPLAČNI PREIZKUS

Tax-Fin-Lex d.o.o.
pravno-poslovni portal,
založništvo in
izobraževanja

Tax-Fin-Lex d.o.o.
Železna cesta 18
1000 Ljubljana
Slovenija

T: +386 1 4324 243
E: info@tax-fin-lex.si

 
Dialog title
dialog window