×

Odlok o občinskem prostorskem načrtu Občine Škofljica (OPN)

vo – GE domačije v odprtem vaškem okolju
1.0 Namembnost GE
Namenjena bivanju, ter dejavnostim, v pogojih intenzivnega podeželskega okolja (3.4.1.1).
2.0 Dopustni tipi stavb na GE
2.1 Glavne stavbe – tip, število 
Hiša na podeželju – le ena 
2.2 Pomožne stavbe – število, število etaž
Lahko se gradi največ do tri pomožne stavbe, od tega največ dve do višine E2. Pomožne stavbe GE (3.4.4.4) se lahko gradijo tudi kot enostavni oziroma nezahtevni objekti. Ob tem se lahko gradita še do največ dve stavbi kot nezahtevni in enostavni objekt iz nabora: nadstrešek, uta, zimski vrt, savna, fitnes, senčnica, letna kuhinja, garaža ali lopa in podobne stavbe, objekti za rejo živali, pomožni kmetijsko-gozdarski objekti (kozolec, kmečka lopa, grajeni rastlinjak, skedenj, silos, senik, kašča, koruznjak, grajeno molzišče, pokrita skladišča za lesna goriva, vinska klet čebelnjak) ter objekti za kmetijske proizvode in dopolnilno dejavnosti (sušilnica sadja in rib, sirarna, oljarna, kisarna) .
2.3 Drugi dopustni nezahtevni in enostavni objekti (razen stavb) v skladu s predpisom o razvrščanju objektov glede na zahtevnost gradnje
Parkirišče, ograja (varovalna, medsoseska), podporni zidovi z ograjo, vodomet, vodno zajetje in objekti za akumulacijo vode in namakanje (bazen za kopanje, okrasni bazen, ribnik, namakalni sistem, vodni zbiralnik), športno igrišče na prostem; pomožni komunalni objekti ter priključki na objekte gospodarske javne infrastrukture, pomožni kmetijsko-gozdarski objekti – gnojišče, kompostarna za gnojevko, zbiralnik gnojevke ali gnojnice, napajalno korito, hlevski izpust, grajena obora, grajena ograja za pašo živine (plot).
3.0 Dopustna izraba prostora GE
3.1 Omejitev gostote – faktorji 
FZ določa merilo dopustnih tipov stavb, obveznost izgradnje dvorišča ter odmik stavb 
4.0 Organizacija in urbanistično oblikovanje GE
4.1 Organizacija prostora
Stavbe so lahko organizirane le okoli dvorišča. Dvorišče je lahko vzpostavljeno v primarnem delu ali sekundarnem delu GE. Dovoljena je tudi vzpostavitev osnovnega kubusa pomožne stavbe v primarnem delu GE vendar pod pogojem, da je orientirana prečno na najpomembnejši javni prostor ter da nima sekundarnih kubusov v vzdolžni smeri. Ob tem kubus stavbe ne sme presegati GL glavne stavbe na GE.
4.2 Zelene ureditve na GE, ograje in žive meje
Zunanje površine naj bodo zatravljene in zasajene z avtohtonim sadnim drevjem orehi, hruškami, jablanami ali lipami …). Grmičevje je lahko zgolj dopolnilno. Dovoljenje so ograje in žive meja do višine 1,5 m. V sekundarnem delu GE so dovoljenje tudi ograje za pašo živine – plot (3.4.1.0.12).
4.3 Velikost GE, posebnosti parcelacije
Velikostni red GE je od 500 do 3000 m2.
4.4 Druge določbe urbanističnega oblikovanja
Na območju GE veljajo merila III stopnje varstva pred hrupom.
BREZPLAČNI PREIZKUS

Tax-Fin-Lex d.o.o.
pravno-poslovni portal,
založništvo in
izobraževanja

Tax-Fin-Lex d.o.o.
Železna cesta 18
1000 Ljubljana
Slovenija

T: +386 1 4324 243
E: info@tax-fin-lex.si

 
Dialog title
dialog window