STA novice / Janša: Protikoronski ukrepi bodo podaljšani za teden dni
petek, 30.10.2020
Brdo pri Kranju, 30. oktobra (STA) - Premier Janez Janša je po večernem posvetu ožje vladne ekipe in strokovne svetovalne skupine na Twitterju sporočil, da bo število obolelih za covidom-19 glede na projekcije žal vsaj še nekaj časa naraščalo. "Ukrepi bodo zato podaljšani za teden dni," je napovedal.
"A če bomo dosledni in bomo vsi z odgovornim obnašanjem podprli napore zdravstvenih delavcev, lahko čez 7 do 10 dni pričakujemo postopno sproščanje," je še dodal premier.
Podrobnosti naj bi sicer po napovedih vladnega govorca za covid-19 Jelka Kacina pristojni ministri predstavili danes dopoldne na novinarski konferenci. Kot kaže, pa bodo tudi prihodnji teden veljale omejitve gibanja ponoči, omejitve prehajanja med občinami ter prepoved zbiranja nad šest ljudi. Kaj podaljšanje ukrepov pomeni za šolo, pa še ni jasno. Šolarji sicer, kot kaže, v šolske klopi po počitnicah ne bodo sedli, vprašanje pa je, ali bodo imeli pouk na daljavo ali jim bodo podaljšali počitnice.
Zadnje novice
-
Janša: Organi SDS potrdili koalicijsko pogodbo, mandatarska kandidatura bo vložena v torek (daljše)
18.5.2026 -
Pod pobudo za referendum o interventnem zakonu več kot 47.000 podpisov (dopolnjeno)
18.5.2026 -
Varuh človekovih pravic: Kazenski pregon ne sme postati orodje za omejevanje politične kritike
18.5.2026 -
Pri predsednici republike tudi o iskanju tehničnega mandatarja, v Svobodi bi ga podprli (daljše)
18.5.2026 -
Državni svet ni izglasoval veta na interventni zakon za razvoj Slovenije (dopolnjeno)
18.5.2026 -
Mirovni inštitut opozarja na škodljivost predlagane odprave rtv-prispevka
18.5.2026 -
Sindikati predlagano ukinitev obveznosti odtegovanja sindikalne članarine od plače vidijo kot poskus utišanja
18.5.2026 -
Članice schengna lani uspešno vrnile 28 odstotkov zavrnjenih migrantov
18.5.2026 -
Nevladniki opozarjajo na nestabilno financiranje
18.5.2026 -
Pod pobudo za referendum o interventnem zakonu več kot 47.000 podpisov (dopolnjeno)
18.5.2026 -
Javna Univerza v Novem mestu bo v sodni register predvidoma vpisana do konca junija
18.5.2026 -
Slovenska sodišča tudi lani poslovala stabilno
18.5.2026