STA novice / Kitajska ratificirala mednarodni konvenciji o prisilnem delu
sreda, 20.4.2022
Peking, 20. aprila (STA) - Kitajska je danes ratificirala mednarodni konvenciji proti prisilnemu delu, poroča francoska tiskovna agencija AFP. Kitajski ljudski kongres je ratificiral konvencijo o prisilnem delu Mednarodne organizacije dela (ILO) in konvencijo o ukinitvi prisilnega dela, so zapisali na uradni spletni strani glavnega zakonodajnega telesa na Kitajskem.
Države, ki ratificirajo omenjeni konvenciji, so, po informacijah dostopnih na spletni strani ILO, dolžne zatirati vse oblike prisilnega ali obveznega dela in jih pod nobenim pogojem ne smejo uporabljati.
Kitajska je ratificirala konvenciji dva meseca po objavi vsakoletnega poročila ILO, kjer je odbor 20 strokovnjakov te agencije Združenih narodov izrazil "globoko zaskrbljenost", potem ko so analizirali odnos oblasti do manjšin in ocenili navedbe iz konca leta 2020 o prisilnem delu muslimanske manjšine Ujgurov in ostalih etničnih manjšin v kmetijstvu.
Medtem ko več človekoljubnih organizacij redno opozarja na domnevne kršitve pravic, prisilno delo in zapiranje Ujgurov ter ostalih manjšin v "prevzgojitvena taborišča" v pokrajini Xinjiang, oblasti na Kitajskem zavračajo te obtožbe, rekoč da gre za poklicne izobraževalne centre, katerih namen je zmanjšati privlačnost islamističnega terorizma med tamkajšnjimi prebivalci.
Na Kitajskem v maju prav tako pričakujejo dolgo napovedovani obisk visoke komisarke ZN za človekove pravice Michelle Bachelet, ki bo med drugim obiskala tudi pokrajino Xinjiang.
Zadnje novice
-
Avstrija podaljšuje nadzor na meji s Slovenijo še za tri mesece
15.6.2026 -
Evropski poslanci ta teden o trgovinskem dogovoru z ZDA (ozadje)
14.6.2026 -
Prihodnji teden na sodiščih: Nadaljevanje sojenja nekdanjemu generalnemu direktorju policije Antonu Olaju (ozadje)
14.6.2026 -
Prihodnji teden v parlamentu: DZ o spremembah zakona o lokalnih volitvah na izredni seji v ponedeljek (ozadje)
14.6.2026 -
Odslej natančno navajanje porekla mešanic medu
14.6.2026 -
Z julijem podražitev spletnih nakupov manjše vrednosti iz tretjih držav
13.6.2026 -
Sredstva za delovanje DZ z rebalansom finančnega načrta višja za skoraj 2,7 milijona evrov (I)
13.6.2026 -
Članice EU podprle širitev nabora izdelkov za mejno dajatev na ogljik
12.6.2026 -
Države EU dosegle dogovor o reformi pravic potnikov v letalskem prometu
12.6.2026 -
POPRAVEK: POP TV: Obtožni predlog zoper tri vidne člane NSi pravnomočen
12.6.2026 -
Svet Evrope Slovenijo pozval k pospešitvi postopkov glede bančnih razlaščencev
12.6.2026 -
DZ v ponedeljek na izredni seji o spremembah zakona o lokalnih volitvah (dopolnjeno)
12.6.2026