STA novice / Vlada želi sklad za razvoj kadrov pripojiti preživninskemu skladu in tako privarčevati
četrtek, 3.3.2016
Ljubljana, 03. marca (STA) - Vlada je na današnji seji določila besedilo predloga novele zakona o Javnem jamstvenem, preživninskem in invalidskem skladu RS in ga pošilja v DZ po skrajšanem postopku. Z njim želi omenjenemu skladu pripojiti Javni sklad RS za razvoj kadrov in štipendije in s tem privarčevati, je razvidno iz sporočila po seji vlade.
Računsko sodišče je namreč 18. maja 2015 izdalo revizijsko poročilo o učinkovitosti ureditve financiranja in delovanja javnih agencij in javnih skladov. V njem je vladi med drugim predlagalo, da preuči ustreznost obstoja posameznih javnih agencij in javnih skladov ter da pri ustanavljanju novih oziroma preoblikovanju obstoječih agencij izbere obliko, ki bo stroškovno in vsebinsko najbolj utemeljena.
S predlaganim zakonom želi zdaj vlada zmanjšati število skladov, hkrati pa tudi racionalizirati in poenostaviti postopke v javni upravi. Od pripojitve si v letošnjem letu obeta prihranek v višini 100.000 evrov, v letu 2017 pa prihranek v višini dodatnih 100.000 evrov.
Predlog zakona sledi načelom vzdržnosti javnih financ, gospodarne rabe javnih sredstev, učinkovitosti, sorazmernosti in preglednosti, hkrati pa ne spreminja obsega pravic, ki so zagotovljene upravičencem, so navedli sporočilo.
Zadnje novice
-
Vpisana prva lastniška zadruga delavcev po novem zakonu
7.5.2026 -
Vlada poročilo o izvajanju resolucije o jezikovni politiki za leto 2025 poslala v seznanitev DZ
7.5.2026 -
Vlada v načrt razvojnih programov uvrstila nove investicije v vrtcih in osnovnih šolah
7.5.2026 -
Vlada o gospodarskih temah
7.5.2026 -
Po predlogu razreza največ predsedniških mest v delovnih telesih SDS (seznam)
7.5.2026 -
Končni razrez mest v delovnih telesih DZ pričakovati po petkovi seji kolegija (dopolnjeno)
7.5.2026 -
Direktorji zdravstvenih zavodov po navedbah združenja zgolj izvajajo zakonodajo
7.5.2026 -
Vlada sprejela poročilo o investicijah v SV za 2025
7.5.2026 -
Skupni odbor DZ podprl predlog interventnega zakona
7.5.2026 -
V EU dogovor o prepovedi umetne inteligence za ustvarjanje globokih ponaredkov s spolno vsebino (dopolnjeno)
7.5.2026 -
Domovina: Lastnica parcele po uspehu na sodišču v tožbo za izkop cevi na trasi kanala C0
7.5.2026 -
Poslanci odhajajoče in nastajajoče koalicije glede interventnega zakona ostajajo na različnih bregovih
7.5.2026