2590. Uredba o spremembah in dopolnitvah Uredbe o javnem financiranju visokošolskih zavodov in drugih zavodov
Na podlagi 75. člena Zakona o visokem šolstvu (Uradni list RS, št. 32/12 – uradno prečiščeno besedilo, 40/12 – ZUJF in 57/12 – ZPCP-2D) izdaja Vlada Republike Slovenije
U R E D B O
o spremembah in dopolnitvah Uredbe o javnem financiranju visokošolskih zavodov in drugih zavodov
V Uredbi o javnem financiranju visokošolskih zavodov in drugih zavodov (Uradni list RS, št. 7/11 in 34/11 – odl. US) se v 1. členu v četrtem odstavku v prvi alineji črtata besedi »in inštituti«.
V drugem odstavku 4. člena se črta beseda »lahko«.
V četrtem odstavku 5. člena se črta besedilo »vsaj v vrednosti treh odstotkov fiksnega dela TSF«.
V 6. členu se črta tretji odstavek, ki se glasi: »Sredstva za fiksni del TSF-Z se zagotavljajo iz TSF, sredstva za variabilni del TSF-Z pa iz RSF.«.
V prvem odstavku 7. člena se črta stavek, ki se glasi: »Če je ta rast negativna, so sredstva fiksnega dela TSF-Z enaka TSF-Z iz preteklega leta.«.
V četrtem odstavku 9. člena se prva alineja spremeni tako, da se glasi:
»-
0, če je vrednost r(u) med -0,025 in 0 ali oo,«.
V prvem odstavku 11. člena se formula spremeni tako, da se glasi: »r(m) = M(t-1)/Sv(t-1) – M(t-2)/Sv(t-2)«.
V drugem odstavku 16. člena se za tretjim stavkom pika nadomesti z vejico in doda besedilo »v skladu s proračunskimi zmožnostmi.«. Četrti stavek se črta.
V prvem odstavku 17. člena se črta besedilo »po zagotovitvi sredstev za variabilni del TSF iz 8. člena te uredbe«.
22. člen se spremeni tako, da se glasi:
»22. člen
(sporočanje podatkov)
Visokošolski zavodi morajo podatke, ki se vodijo v Evidenčnem in analitskem informacijskem sistemu visokega šolstva v Republiki Sloveniji (v nadaljnjem besedilu: eVŠ) v eVŠ evidenci študentov in diplomantov iz 81.e člena Zakona o visokem šolstvu, sporočiti v naslednjih rokih:
-
za osebe, ki so pridobile status študenta skladno z Zakonom o visokem šolstvu, v petih dneh po nastanku dogodka, razen podatkov in sprememb podatkov, povezanih z vpisom študentov, ki se vpisujejo po začetku študijskega leta, ki morajo biti sporočeni v eVŠ na dan dogodka, in podatka o doseženih kreditnih točkah, ki se sporočajo na dan 30. oktobra za preteklo študijsko leto, ter podatkov o mednarodni izmenjavi v času študija, ki se sporočajo do 30. oktobra za preteklo študijsko leto,
-
za tuje študente, ki so v Republiki Sloveniji na mednarodni izmenjavi v okviru študija, v petih dneh po nastanku dogodka, razen podatkov o teh študentih po začetku študijskega leta, ki morajo biti sporočeni v eVŠ na dan dogodka, in podatka o doseženih kreditnih točkah, ki ga je treba sporočiti do konca študijskega leta.
Ministrstvo pri izračunu variabilnega dela TSF-Z pri številu študentov upošteva podatke o številu študentov, ki so vpisani na dan 30. oktobra.«.
V VI. poglavju se naslov podpoglavja »2. Inštituti – druge članice javnih visokošolskih zavodov« in 44. do 46. člen črtajo.