carinski ukrepi pri kršitvah pravic intelektualne lastnine
Sentenca
Carinski ukrepi za zaščito pravic intelektualne lastnine, vključno z zasegom blaga do pravnomočne odločitve sodišča, se v skladu z Zakonom o carinskih ukrepih pri kršitvah pravic intelektualne lastnine (ZCUKPIL) nanašajo tudi na blago, ki se nahaja v tranzitu čez carinsko območje Republike Slovenije. Namen teh ukrepov je preprečevanje prometa blaga, ki krši pravice intelektualne lastnine, ne glede na njegovo končno destinacijo.
Iz posameznih sodb
-
Sodišče je potrdilo ravnanje carinskega organa, ki je zadržal pošiljko obutve zaradi suma kršitve blagovne znamke Adidas.
UPRS sodba I U 1192/2014 — Upravno sodišče
-
Sodišče je potrdilo, da status blaga kot blaga v tranzitu ne izključuje možnosti njegovega zasega zaradi suma kršitve pravic intelektualne lastnine.
Sodba X Ips 914/2005 — Vrhovno sodišče