dolžnost sklenitve najemne pogodbe po smrti najemnika

Sentenca

Po smrti najemnika stanovanja je lastnik dolžan skleniti najemno pogodbo z zakoncem najemnika, osebo, s katero je živel v zunajzakonski skupnosti, ali z enim od ožjih družinskih članov, ki so bili navedeni v najemni pogodbi (56. člen SZ). Krog ožjih družinskih članov, ki so upravičeni do vstopa v najemno razmerje, je taksativno določen z zakonom in ga ni mogoče širiti zunaj zakonsko opredeljenih kategorij.

Viri