Sklep o registru osebnih računov članov vzajemnega pokojninskega sklada

OBJAVLJENO V: Uradni list RS 61-2773/2000, stran 7827 DATUM OBJAVE: 6.7.2000

VELJAVNOST: od 21.7.2000 do 31.12.2012 / UPORABA: od 21.7.2000 do 31.12.2014

RS 61-2773/2000

Verzija 4 / 4

Čistopis se uporablja od 1.1.2015 do nadaljnjega. Status čistopisa na današnji dan, 20.2.2026: NEAKTUALEN.

Časovnica

Na današnji dan, 20.2.2026 je:

  • ČISTOPIS
  • NEAKTUALEN
  • UPORABA ČISTOPISA
  • OD 1.1.2015
    DO nadaljnjega
Format datuma: dan pika mesec pika leto, na primer 20.10.2025
  •  
  • Vplivi
  • Čistopisi
rev
fwd
2773. Sklep o registru osebnih računov in potrdilu o številu enot premoženja
Na podlagi četrte in pete alinee prvega odstavka 323. člena zakona o pokojninskem in invalidskem zavarovanju (Uradni list RS, št. 106/99) izdaja Agencija za trg vrednostnih papirjev
S K L E P
o registru osebnih računov članov vzajemnega pokojninskega sklada

I. SPLOŠNA DOLOČBA

1. člen

(Predmet sklepa)
Ta sklep določa podrobnejši način vodenja registra osebnih računov članov vzajemnega pokojninskega sklada (v nadaljnjem besedilu: register).

II. NAČIN VODENJA REGISTRA OSEBNIH RAČUNOV

2. člen

(Vodenje registra)

(1)

Register osebnih računov članov vzajemnega pokojninskega sklada vodi upravljavec sklada.

(2)

Upravljavec mora v registru poleg podatkov, predpisanih s tem sklepom, zagotoviti tudi vse druge podatke, potrebne za izvajanje zakona o pokojninskem in invalidskem zavarovanju (Uradni list RS, št. 106/99; v nadaljnjem besedilu: ZPIZ-1) ter na njegovi podlagi izdanih predpisov. Register mora voditi tako, da zagotavlja varstvo podatkov v skladu z zakonom, ki ureja varstvo osebnih podatkov. Upravljavec mora pristojnemu nadzornemu organu omogočiti, da kadarkoli preveri, ali posluje v skladu z ZPIZ-1 in predpisi, izdanimi na njegovi podlagi.

(3)

Upravljavec je dolžan register voditi tako, da je kadarkoli mogoč vpogled in izpis podatkov za poljubno izbrano časovno obdobje za posameznega člana ali več članov skupaj. Članu mora na njegovo pisno zahtevo izročiti izpis vseh podatkov iz registra, ki se nanašajo nanj.

(4)

V primeru, da je del enot vplačal posamezen delodajalec, mora upravljavec zagotoviti tudi podatke za poljubno izbrano časovno obdobje za posameznega člana ali več članov, ki jih financira isti delodajalec.

(5)

Podatke, vpisane v register, je upravljavec dolžan hraniti trajno.

3. člen

(Splošne določbe za informacijski sistem)
Informacijski sistem, s katerim upravljavec vodi register, mora zagotavljati pravilno in zanesljivo zbiranje, vodenje, prenos in obdelavo podatkov. Pri tem mora informacijski sistem izpolnjevati zlasti naslednje zahteve:

-

zagotovljen mora biti vnos samo odobrenih podatkov ter vseh odobrenih podatkov;

-

možnost vnosa podatkov smejo imeti le pooblaščene osebe;

-

zagotovljen mora biti podatek o osebah, ki so opravile vnos in odobrile vnos podatkov;