TFL Izobraževanja / Trajnostno poročanje – kaj nam prinaša?

  • Izobraževanje

    Trajnostno poročanje – kaj nam prinaša?

  • CENA

    • za naročnike na storitve portala TFL je cena 230 eur + DDV
    • za vse ostale je redna cena izobraževanja 250 eur + DDV

     

    Izobraževanje JE vključeno v določene naročniške pakete Portala TFL

  • DATUM

    sreda, 11.10.2023 od 9.00 do 12.30

  • LOKACIJA

    Spletna učilnica

  • Prijava

Spletni seminar: Trajnostno poročanje – kaj nam prinaša?

Vse bolj prepoznani podnebni izzivi potrjujejo trajnostne smernice k intenzivnejšemu okolje-varstvenemu ravnanju in poročanju. Po globalnih smernicah trajnostnega poročanja, Standardih trajnostnega poročanja (ESRS) smo vse bliže tudi prenosu Direktive o trajnostnem korporativnem poročanju (Corporate Sustainability Reporting Directive – CSRD) v nacionalni proctor. Trajnostna naravnanost in trajnostno poročanje pa ne bo le zakonska obveznost, temveč ena od konkurenčnih prednosti vsakega ponudnika, k čemer pa bodo pripomogle tudi težnje drugih deležnikov.

Komu je izobraževanje namenjeno

Seminar je namenjen vsem, ki se želijo seznaniti z zahtevami deležnikov in pristopi k ureditvi trajnostnega poročanja (vodstva, računovodstva, revizorji, pravniki, analitiki, nabavniki, tržniki, banke, študenti in druga zainteresirana javnost).

Na seminarju boste:

  • razmislili o vzrokih potreb po trajnostnem ravnanju in poročanju,
  • seznanjeni s smernicami OZN in globalnimi poročevalskimi standardi (GRI) ter njihovi uporabi v konkretnem poslovnem primeru,
  • seznanjeni z določbami Direktive o trajnostnem korporativnem poročanju (Corporate Sustainability Reporting Directive – CSRD) in predlogom direktive o skrbnem pregledu,
  • spoznali okvir Standardov trajnostnega poročanja (ESRS)
  • spoznali zahteve in dileme revidiranja poročila o trajnosti,
  • seznanjeni z dilemami prenosa CSRD v slovensko prakso,
  • spoznali ravnanja in zahteve drugih deležnikov, predvsem bank.

Seminar je namenjen vsem, ki se želijo seznaniti z regulativo, dosedanjanimi izkušnjami, ravnanji bank in drugih deležnikov ter pričakovanimi pristopi k ureditvi trajnostnega poročanja pri nas (vodstva, računovodstva, revizorji, pravniki, analitiki, nabavniki, tržniki, banke, študenti in druga zainteresirana javnost).

PROGRAM

9:00 11:30 Od družbeno odgovornega ravnanja do poročanja o trajnosti mag. Mojca Kunšek
   
  • Direktiva o trajnostnem korporativnem poročanju (Corporate Sustainability Reporting Directive - CSRD)
  • Skrbni pregled in Corporate Sustainibility Due  Diligence Directive (CSDDD)
  • Standardi trajnostnega poročanja (ESRS) in razkritja
  • Zavezanci za poročanje in dosedanja praksa
  • Izvajanje revizije trajnostnih poročil
  • Prenos direktiv v slovenski pravni red
  •  Vpliv trajnostnih aktivnosti na konkurenčnost
11:45 12:30 Trajnostno poročanje z vidika investitorjev – vpliv regulative in trendov na potrebna razkritja bankam mag. Kristijan Hvala

 

KDO BO Z VAMI

mag. Mojca Kunšek

mag. Mojca Kunšek

mag. Mojca Kunšek je magistrica ekonomskih znanosti, habilitirana višja predavateljica in raziskovalka Ekonomske fakultete v Ljubljani, ustanoviteljica Futura planet, bivša dolgoletna direktorica Agencije RS za javnopravne evidence in storitve (AJPES), certificirana EMCC coachinja, predsednica Sekcije podjetnic pri Podjetniško-trgovinski zbornici pri Gospodarski zbornici Slovenije (GZS) ter prejemnica nagrade “Pomladni veter 2024” za prispevek k razvoju podjetništva in nagrade “Artemida 2014” za trajni prispevek k ženskemu managementu. Svojo poslovno pot je gradila pretežno v gospodarstvu, v 10 letih vodenja AJPES pa je močno vplivala na dvig njegove prepoznavnosti doma in po svetu, saj je bila 5 letu tudi članica vodstva in njegovih komisij Evropskega registrskega združenja (EBRA). Zadnjih 20 let se intenzivno ukvarja tudi z osveščanjem uporabnikov o izvajanju zakonskih zahtev ter uporabi podatkov, kadrovskem managiranju, upravljanju tveganj, trajnostnem delovanju ter odgovornem stopanju v podjetništvo, o čemer priča vrsta strokovnih člankov v strokovnih medijih, predstavitev različnim stanovskim združenjem in predavanj študentom ter bodočim podjetnikom.

mag. Kristijan Hvala

mag. Kristijan Hvala

Junija 1997 je diplomiral na Ekonomski fakulteti Univerze v Ljubljani in za diplomsko delo z naslovom IS-LM model slovenskega gospodarstva prejel priznanje Banke Slovenije in Prešernovo nagrado. Januarja 2003 je na isti fakulteti pridobil naziv magister ekonomije z zagovorom dela na temo internacionalizacije bančnih sistemov v srednji in vzhodni Evropi z odliko. Večino svoje poklicne poti je bil zaposlen v Abanki d.d. (sedaj Nova Kreditna banka Maribor d.d.), kjer je od julija 2006 do oktobra 2015 deloval kot direktor službe za upravljanje tveganj. Od marca 2016 je zaposlen na Združenju bank Slovenije (ZBS) na mestu vodje Področja ekonomike poslovanja, ki koordinira delo odborov s področja financiranja podjetij, dokumentarnega poslovanja, upravljanja tveganj, notranjega revidiranja in trajnostnih financ .Od leta 2019 je član izpitnega odbora za pridobitev Triple E EFCB certifikata v okviru Bančne šole pri Izobraževalnem centru ZBS, na kateri predava vsebine s področja operativnega tveganja.

Prijava

Vljudno vabljeni!

Tax-Fin-Lex d.o.o.

BREZPLAČNI PREIZKUS

Tax-Fin-Lex d.o.o.
pravno-poslovni portal,
založništvo in
izobraževanja

Tax-Fin-Lex d.o.o.
Železna cesta 18
1000 Ljubljana
Slovenija

T: +386 1 4324 243
E: info@tax-fin-lex.si

 
x - Dialog title
dialog window