TFL Izobraževanja / Konferenca: Prvi globalni davek - ste korporacije nanj pripravljene?

  • Izobraževanje

    Konferenca: Prvi globalni davek - ste korporacije nanj pripravljene?

  • CENA

    • za naročnike na storitve portala TFL je cena 330eur + DDV
    • za vse ostale je redna cena izobraževanja 350 eur + DDV

     

    Izobraževanje NI vključeno v naročniške pakete Portala TFL

  • DATUM

    četrtek, 7.11.2024 - 1. dan

    petek, 8.11.2024 - 2. dan

  • LOKACIJA

    Spletna učulnica

  • Prijava

Spletna konferenca: Prvi globalni davek - ste korporacije nanj pripravljene?

Na usposabljanju bodo predstavljene naslednje vsebine s področja minimalnega davka:

  • namen in splošni pregled minimalnega davka;
  • splošne določbe minimalnega davka;
  • način izračunavanja prilagojenega kvalificiranega dohodka po Zakonu o minimalnem davku – poglobljeno; 
  • način izračunavanja prilagojenih zajetih davkov po Zakonu o minimalnem davku – poglobljeno;
  • uporaba pravil vrstnega reda (domači povrhnji davek, pravilo o vključitvi dohodkov in pravilo o prenizko obdavčenih dobičkih);
  • način izpolnjevanja davčne obveznosti.

Poglobljeno bodo predstavljene vsebine, povezane s prilagoditvami kvalificiranega dohodka in zajetih davkov po Zakonu o minimalnem davku. Predavanje ne bo zajelo računovodskih pravil za pripravo konsolidiranih podatkov. Izobraževanje je namenjeno strokovnjakom, ki so že seznanjeni z osnovami minimalnega davka in bi radi poglobili svoje znanje. Pričakuje se osnovno poznavanje sistema minimalnega davka, obseg zavezancev, ki ga sistem zajema, poznavanje osnovnih pojmov minimalnega davka in vrst subjektov, ki so relevantni z vidika povrhnjega davka (krovni matični subjekt (UPE), vmesni matični subjekt (IPE), matični subjekt v delni lasti (POPE), skupni podvigi (JV), finančni računovodski neto dohodek/izguba, pravilo o vključitvi dohodkov (IIR), pravilo o prenizko obdavčenih dobičkih (UTPR) itd.).

Ciljna skupina strokovnjakov je predvsem:

  • računovodje, ki se bodo v okviru svojega dela srečevali s pripravo obrazcev za obračun domačega povrhnjega davka oziroma povrhnjega davka;
  • davčni svetovalci, ki bodo svojim strankam pomagali pri izpolnjevanju obveznosti s področja minimalnega davka;
  • uslužbenci pri zavezancih za davek, ki bodo kot krovni matični subjekti izpolnjevali podatke informativnega obrazca za obračun povrhnjega davka, in vseh zavezancih, ki bodo morali izpolnjevati obveznosti povrhnjega davka in domačega povrhnjega davka.

PROGRAM

1.dan
9.00 9.45  
    Uvod, namen in splošni pregled minimalnega davka, hitra osvežitev splošnih določb minimalnega davka
9.45 10.30  
    Način izračunavanja prilagojenega kvalificiranega dohodka (poudarek na vsebinah, relevantnih za slovensko jurisdikcijo)
10.30 10.45 Odmor
10.45 12.15  
    Način izračunavanja prilagojenega kvalificiranega dohodka in način izračunavanja prilagojenih zajetih davkov (poudarek na praktičnem razumevanju prilagajanja zajetih davkov)

 

2.dan
9.00 9.45  
    Način izračunavanja prilagojenih zajetih davkov
9.45 10.45  
    Hitra osvežitev uporabe pravil vrstnega reda na primerih (domači povrhnji davek, pravilo o vključitvi dohodkov in pravilo o prenizko obdavčenih dobičkih)
10.45 11.00 Odmor
11.00 11.45  
    Način izpolnjevanja davčne obveznosti

KDO BO Z VAMI

Anja Koščak

Anja Koščak

Od leta 2011 zaposlena na Finančni upravi RS, najprej v Pravni službi Generalnega finančnega urada, pozneje pa v Upravi za davke, na Generalnem finančnem uradu. V okviru pristojnosti pravne službe se je najprej ukvarjala z implementacijo davčnih in drugih postopkov (ZVOP-1, ZDIJZ, ZUP in ZDavP2 – zakonodajni vidiki, informiranje davčnih zavezancev, priprava usmeritev za enotno izvajanje davčnih in drugih postopkovnih predpisov), v okviru nalog Uprave za davke pa se je usmerila na področje davkov od dohodkov poslovanja (naloge na področju ZDDPO-2 in ZDoh-2 – informiranje davčnih zavezancev, sodelovanje pri pripravi zakonodaje, izdajanje zavezujočih informacij, implementacija informacijskih sistemov), v času epidemije Covid in energetske krize pa je bila odgovorna za izvajanje finančnih ukrepov v pristojnosti FURS, namenjenih gospodarskim subjektom. Trenutno je delegatka pri WP11 v okviru OECD, ki je delovna skupina odgovorna za pripravo vsebinskih rešitev v zvezi z minimalnim davkom.

mag. Dominik Kuzma

mag. Dominik Kuzma

Se je šolal na Pravni fakulteti Univerze v Ljubljani, kjer je leta 2004 diplomiral. Takoj po študiju se je zaposlil na takratnem Posebnem davčnem uradu v Ljubljani in je v tem času opravil tudi pravniški državni izpit. Njegova nadaljnja pot ga je vodila na Ministrstvo za finance, kjer je delal na dohodninskem zakonodajnem področju in v vmesnem času opravil magisterij iz civilnega in gospodarskega prava na Pravni fakulteti Univerze v Ljubljani. V obdobju 2014–2017 je z družino živel v tujini in v tem času opravil LL.M. iz gospodarskega in davčnega prava na Pravni fakulteti v Dundeeju, Škotska, kjer je en semester tudi predaval. Po vrnitvi v Slovenijo je eno leto opravljal odvetniško kandidaturo pri Odvetniški družbi Fatur v Ljubljani. Po tem ga je karierna pot vodila nazaj k davkom, in sicer se je vrnil na FURS, kjer je od leta 2018 do leta 2023 opravljal naloge kot davčni inšpektor na področju transfernih cen. V okviru tega dela se je kot delegat udeleževal tudi zasedanj OECD, kjer je prvič prišel v stik z minimalnim davkom, s katerim se intenzivno ukvarja zadnje leto. Mag. Kuzma trenutno opravlja naloge v okviru Uprave za davke Generalnega finančnega urada in je tudi delegat pri WP11 v okviru OECD, ki je delovna skupina, odgovorna za pripravo vsebinskih rešitev v zvezi z minimalnim davkom.

Prijava

Vljudno vabljeni!

Tax-Fin-Lex d.o.o.

BREZPLAČNI PREIZKUS

Tax-Fin-Lex d.o.o.
pravno-poslovni portal,
založništvo in
izobraževanja

Tax-Fin-Lex d.o.o.
Železna cesta 18
1000 Ljubljana
Slovenija

T: +386 1 4324 243
E: info@tax-fin-lex.si

CERTIFIKATI IN EU PROJEKTI

 
x - Dialog title
dialog window