IZREK
Ustavna pritožba J. P. M. zoper sklep Višjega sodišča v Ljubljani se zavrže.
EVIDENČNI STAVEK
Ker pritožnica svoje trditve, da v postopku do izdaje izpodbijanih sodb ni "smela kaj dosti govoriti", ni utemeljila in ker tudi iz izpodbijanih sodb ne izhaja, da bi ji v postopku ne bila dana možnost uveljavljanja svojih dejanskih in pravnih stališč do spornih vprašanj, odločilnih za presojo, očitno ne gre za kršitev enakega varstva pravic iz 22. člena Ustave.
Pri odločanju o ustavni pritožbi se Ustavno sodišče omeji na presojo, ali sporna odločitev temelji na kakšnem, z vidika varstva človekovih pravic nesprejemljivem pravnem stališču, ali če je tako očitno napačna ter brez razumne pravne obrazložitve, da jo je mogoče oceniti za arbitrarno oziroma samovoljno.
Utemeljitvi v izpodbijanih sodbah, po kateri Stanovanjski zakon imetniku stanovanjske pravice, ki je pravico do odkupa prenesel na drugo osebo, pa ta oseba umre, še preden je stanovanje odkupila, ne prepoveduje, da sam uveljavlja pravico do odkupa in da torej to ni razlog za ničnost kupoprodajne pogodbe, ni mogoče odreči razumne presoje.
Za ogled celotnega dokumenta je potrebna prijava v portal.
Začnite z najboljšim.
VSE NA ENEM MESTU.