STA novice / Bertoncelj s predstavniki socialnih partnerjev o davčnih spremembah
ponedeljek, 24.9.2018
Ljubljana, 24. septembra (STA) - Minister za finance Andrej Bertoncelj se je danes srečal s predstavniki gospodarstva in sindikatov na temo davčnih sprememb. Minister je napovedal celovito in preudarno iskanje rešitev v sodelovanju z vsemi socialnimi partnerji, so sporočili z ministrstva.
Po besedah ministra bo vlada k ukrepom pristopila celovito, preudarno, na osnovi natančnih izračunov ter v sodelovanju z vsemi socialnimi partnerji in drugimi deležniki. Minister je znova izpostavil, da hitrih sprememb ne bo, in dodal, da bo treba rešitve iskati v okvirih javnofinančne nevtralnosti.
S ciljem, da bo dosežen konsenz, je bil današnji sestanek sklican v široki zasedbi, pogovori pa se bodo preko konstruktivnega dialoga nadaljevali v iskanju rešitev, sprejemljivih za vse strani, so napovedali na ministrstvu.
O posameznih konkretnih rešitvah danes še ni bilo mogoče govoriti, bodo pa pogovori v nadaljevanju najprej tekli o prenovi sistema obdavčitve nepremičnin in o razbremenitvi stroškov dela. "Pomembno je, da smo k stvari takoj pristopili in da so se aktivnosti tudi na tem področju začele," je poudaril minister.
Zadnje novice
-
Stevanović stopil v stik s predsednikom ruskega parlamenta (dopolnjeno)
10.8.2026 -
Stevanović stopil v stik s predsednikom ruskega parlamenta (dopolnjeno)
10.8.2026 -
Naftni derivati s torkom občutno cenejši (dopolnjeno)
10.8.2026 -
Zagovornik za dodatno informiranje svojcev o finančnih vidikih namestitev v socialnovarstvene zavode
10.8.2026 -
Za nove poslovne modele v lesni industriji 13 milijonov evrov sredstev EU
10.8.2026 -
Ponovna javna objava predloga državnega prostorskega načrta za gorenjsko železnico
10.8.2026 -
Dnevnik: Oprostilna sodba v zadevi nastavljene bombe na vrata Vegrada pravnomočna
10.8.2026 -
Letos menjave še najmanj na čelu 13 diplomatskih predstavništev Slovenije v tujini
9.8.2026 -
Lani skok kršitev pravice do dopusta, letos trend bolj optimističen (I) (tema)
9.8.2026 -
Pravica do odklopa pogosto pravica le na papirju? (II) (tema)
9.8.2026 -
EU kritična do Mete in TikToka zaradi dezinformacij med migracijsko krizo v Ceuti
8.8.2026 -
V KS 90 kritični do predlaganih sprememb zakona o tujcih
8.8.2026