STA novice / Porscheju v Nemčiji 535 milijonov evrov kazni zaradi izpustov
torek, 7.5.2019
Stuttgart, 07. maja (STA) - Tudi nemški proizvajalec športnih avtomobilov Porsche, ki je hčerinska družba Volkswagna, bo moral plačati visoko kazen zaradi afere z izpusti dizelskih avtomobilov. Državno tožilstvo v Stuttgartu mu je naložilo plačilo 535 milijonov evrov kazni zaradi malomarnosti pri nadzoru v razvojnem oddelku, ki se ukvarja z izpusti vozil.
Državno tožilstvo je po poročanju nemške tiskovne agencije dpa danes sporočilo, da je Porscheju naložilo kazen med drugim zaradi "malomarnosti pri dolžnem nadzoru v razvojnem oddelku z ozirom na izpuste vozil v obdobju od leta 2009". Porsche je napovedal, da se ne bo pritožil, tako da je kazen izvršljiva.
Kazen je sestavljena iz štirih milijonov evrov plačila za prekršek in 531 milijonov evrov plačila iz naslova dobička družbe, in sicer med drugim dobička od prodaje modelov, pri katerih so ugotovili nepravilnosti. Po navedbah tožilstva gre za Audijeva vozila, opremljena s Porschejevimi motorji V6 in V8.
Postopki s tem za Porsche še niso končani; preiskava proti posameznim zaposlenim v tej družbi, ki se je začela julija 2017, teče naprej, poroča dpa.
Današnji izrek kazni je zadnji v nizu kaznovanja koncerna Volkswagen zaradi goljufanja pri testih izpustov vozil z dizelskimi motorji. Lani poleti je tožilstvo v Braunschweigu Volkswagnu naložilo plačilo milijarde evrov kazni, jeseni je v Münchnu sledila kazen Audiju v višini 800 milijonov evrov.
Zadnje novice
-
Volilne komisije volilnih enot zavrnile ugovore SDS in pritožbo Demokratov (dopolnjeno)
27.3.2026 -
Volilne komisije volilnih enot zavrnile ugovore SDS in pritožbo Demokratov
27.3.2026 -
Prvi povolilni sestanek brez odgovora o novi koaliciji, na mizi interventni ukrepi in boj proti korupciji (dopolnjeno)
27.3.2026 -
Sodišče tri obtožene umora Danijela Božića obsodilo na visoke zaporne kazni (dopolnjeno)
27.3.2026 -
Pirc Musar: Kljub napredku pri pripravljenosti SV potrebna dodatna prizadevanja za izboljšanje (daljše)
27.3.2026 -
Zagovornik uvedel postopek ugotavljanja diskriminacije na podlagi kraja bivanja pri dostopu do predčasnega glasovanja
27.3.2026 -
Bruselj z dvema novima postopkoma proti Sloveniji
27.3.2026 -
V javni obravnavi osnutek zakona za odzivanje na krize
27.3.2026 -
Mandat ustavnih sodnikov začela Tamara Kek in Marko Starman
27.3.2026 -
Evropski poslanci za poenostavitev pravil o umetni inteligenci
26.3.2026 -
GaiaCell podjetju Izvorna celica ne dovoli prenosa vzorcev propadle Biobanke
26.3.2026 -
Nerešenih še 65 denacionalizacijskih zadev pri upravnih organih
26.3.2026