STA novice / DUTB prodaja za 94,4 milijona evrov terjatev do pravnih oseb
torek, 18.9.2018
Ljubljana, 18. septembra (STA) - Družba za upravljanje terjatev bank (DUTB) je danes objavila javni razpis za zbiranje ponudb za odkup terjatev do 53 pravnih oseb, ki so skupaj s pripadki in stranskimi pravicami konec julija dosegle 94,4 milijona evrov. Terjatve se prodajajo v paketu kot celota, DUTB pa bo zavezujoče ponudbe zbirala do 5. novembra do 14. ure.
Zapadle terjatve do 53 pravnih oseb izhajajo iz poslovnih razmerij iz naslova kreditov, garancij in transakcijskih računov. Dolžniki so (bili) v večini primerov v stečajnem postopku. Nekatere terjatve so zavarovane s poroštvi ali nepremičninami, izhaja iz razpisa, objavljenega na spletni strani DUTB.
Zavezujoča ponudba ponudnikov, skupaj z zavezujočimi izjavami o razpoložljivosti sredstev, mora biti veljavna najmanj do 28. februarja 2019. Ponudniki bodo imeli možnost skrbnega pregleda dokumentacije, a pod pogojem, da podpišejo dogovor o nerazkrivanju podatkov in plačajo 10.000 evrov varščine.
DUTB zavezujoče ponudbe, ki jih bo dobila, ne bo odpirala javno. Ponudnike, katerih zavezujoče ponudbe bo ocenila kot primerne, bo povabila v nadaljnji postopek prodaje terjatev. DUTB si sicer pridržuje pravico, da bo v nadaljnji postopek prodaje povabila tudi ponudnike, ki bodo primerno zavezujočo ponudbo podali po roku za oddajo zavezujočih ponudb.
Prav tako si DUTB pridržuje pravico, da bo ponudnike pozvala na izboljšanje ali dopolnitev ponudb ali da bo nadaljevala individualna pogajanja z vsemi ali določenimi ponudniki.
Zadnje novice
-
SDS in NSi za ustavno presojo prispevka za dolgotrajno oskrbo za upokojence in popoldanske s. p.
19.2.2026 -
Logaj napovedal ustanovitev komisije za nadaljnjo pripravo smernic za potrjevanje učnih gradiv
19.2.2026 -
Ob redni še pobuda za dodatno, izredno uskladitev pokojnin (dopolnjeno)
19.2.2026 -
Devet članic EU Bruselj pozvalo k preučitvi možnosti za uresničitev pobude My Voice, My Choice
19.2.2026 -
Objavljena pobuda za pripravo DPN za železniško povezavo Brnik-Ljubljana
19.2.2026 -
Informacijski pooblaščenec pri upravljavcih osebnih podatkov ugotovil pomanjkljivosti
19.2.2026 -
Začenja se volilna kampanja za volitve v DZ
19.2.2026 -
Katarina Bervar Sternad - prva ženska na položaju predsednice KPK (biografija)
18.2.2026 -
Koalicija s predlogom za podaljšanje sklepanja pogodb za nenujne reševalne prevoze z zasebniki
18.2.2026 -
DZ sprejel zakon o skladu za financiranje zdravljenja redkih bolezni (dopolnjeno)
18.2.2026 -
Pomurski poslanci s predlogom za boljšo regulacijo naprav, ki obremenjujejo okolje
18.2.2026 -
Nova predsednica sveta Agencije za energijo bo Maja Guštin
18.2.2026