STA novice / Protokol bo tudi naslednjih pet let vodil Aleksander Strel
četrtek, 22.6.2023
Ljubljana, 22. junija (STA) - Vlada je na današnji seji za šefa državnega protokola ponovno imenovala Aleksandra Strela, ki protokol vodi od oktobra 2018. Imenovala ga je za mandatno dobo petih let z možnostjo podaljšanja. Strel bo novi mandat nastopil 1. oktobra letos, so sporočili po seji vlade.
Po zakonu o javnih uslužbencih lahko funkcionar oziroma organ, ki je pristojen za imenovanje, uradnika ponovno imenuje na isti položaj brez internega ali javnega natečaja najkasneje tri mesece pred iztekom imenovanja.
V zakonskem roku je zato generalna sekretarka vlade predlagala ponovno imenovanje Aleksandra Strela na položaj šefa Protokola Republike Slovenije brez izvedbe javnega natečaja.
Direktorje vladnih služb imenuje vlada na predlog ministra oziroma funkcionarja, ki mu je direktor vladne službe odgovoren. Šef protokola ima status direktorja vladne službe in je za svoje delo in delo protokola odgovoren generalnemu sekretarju vlade, so sporočili z generalnega sekretariata vlade.
Zadnje novice
-
Ministrstvo predlaga peto spremembo strateškega načrta skupne kmetijske politike
28.8.2026 -
Svet romske skupnosti poziva vlado k novemu pristopu reševanja romskih vprašanj
28.8.2026 -
Nevladniki opozarjajo na škodljive posledice sprejetja novele zakona o tujcih
28.8.2026 -
Ministrstvo z osnutkom zakona o skladu za redke bolezni otrok
28.8.2026 -
Ostrc: Denar in zmogljivosti tja, kjer jih pacienti potrebujejo
28.8.2026 -
Za učinkovitejše izvajanje dolgotrajne oskrbe tudi 375 evrov dodatka za izvajalce oskrbe na domu
27.8.2026 -
Novela zakona o RTVS že tretji predpis v kratkem času, ki Varuhu zmanjšuje pomen brez predhodnega posvetovanja
27.8.2026 -
Predlog novele zakona o RTVS posega v vodenja zavoda (seznam)
27.8.2026 -
Predsednica uprave RTVS Gorščak: Novela zakona o RTVS posega v neodvisnost zavoda
27.8.2026 -
Ukrepi glede beračenja morajo po navedbah Varuha temeljiti na človekovih pravicah
27.8.2026 -
Slovenija bo za posebno predstavnico EU za človekove pravice predlagala Verico Trstenjak
27.8.2026 -
Po oceni vlade kavcijski sistem za embalažo pijač še pet let ne bo potreben
27.8.2026